Exkluzivní koncert k nedožitým 80. narozeninám hitmakera Karla Svobody

Hudební divadlo Karlín připravilo k nedožitým 80. narozeninám fenomenálního skladatele Karla Svobody exkluzivní koncert. V něm mu jeho písněmi vzdala poctu celá plejáda populárních umělců. Užijte si ho v pátek 27. prosince od 20.15 na Primě!

Lady Karneval, Ještěže tě lásko mám nebo Stín katedrál - to je jen slabý výčet písní, které všichni dobře známe a spojuje je jediné - filmový, televizní a muzikálový autor Karel Svoboda, který je pro své kolegy i po smrti stále velkou inspirací.

Přesně 19. prosince 2016 by Karel Svoboda oslavil 80. narozeniny a přesně v tento den se na jeho počest konal v hudebním divadle Karlín koncert, kde se s jeho hity představila celá plejáda umělců. Mezi nimi Karel Gott, Lucie Bílá, Eva Pilarová, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Michal David, Daniel Hůlka, Jiří Korn, Václav Neckář, Josef Vojtek, Martina Bárta, Ilona Csáková, Petra Janů, Leona Machálková, Iva Pazderková, Václav Noid Bárta, Martin Chodúr, Pavel Vítek, Lešek Semelka, Slza, Ines Ben Ahmed a Tereza Kopačková.

Geniální skladatel předčasně ukončil svůj plodný život v lednu 2007. Připomeňme si nedožité narozeniny právě prostřednictvím jeho legendárních skladeb.

„Karel Svoboda byl pro mě jeden z nejlepších autorů. Nejvíc talentovaný. Ty jeho melodie mě strašně v životě ovlivnili. I v mém skládání,“ vysekl poklonu Václav Noid Bárta. „Byl to i skvělý bavič. Myslím, že těsně před smrtí jsme se potkali při nějakém televizním natáčení. Tam jsme si povídali a nasmáli jsme se. Byl moc fajn,“ vzpomíná Václav Neckář s bratrem.

„Já když jsem byl v 90. letech obsazen do muzikálu Dracula, tak mi Karel Svoboda daroval, za to že jsem prý hezky pracoval, jako takovou odměnu, píseň Do věží. Takže já jsem opravdu šťastný, že zrovna tuhle písničku budu moci zazpívat na jeho počest," prozradil Pavel Vítek.

Kromě muzikálových melodií nechybějí ani ty filmové či seriálové. A navíc - k této události vznikl i obraz, který Karla zobrazuje přesně tak, jak si ho všichni pamatujeme. „Je příjemný. Je veselý. Ačkoliv Karel neodešel zrovna vesele. I ta jeho pověstná ručička, se kterou se vždycky tak fotil. Ale ten hluboký pohled, dá se říci i uvolněná tvář…“ popsala obraz Leona Machálková.

„Měl jsem trošičku obavy, jestli to vůbec zvládnu. Pak jsem si řekl, že tam musím dát takové prvky, které mají opravdu s takovým geniálním člověkem, jako byl Karel Svoboda co společného,“ řekl auto obrazu Joe Muczka jr.

Pusťte si exkluzivní koncert k nedožitým 80. narozeninám hitmakera Karla Svobody v pátek 27. prosince od 20.15 na Primě!

Řadu hitů napsal Karel Svoboda také pro zpěváka Karla Gotta. Přehrajte si je online a zavzpomínejte na další hudební legendu, která nás opustila letos:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.