Exkluzivní videa z Show Jana Krause: věda, sport a opět překvapení!

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání herečka a zpěvačka Zuzana Stivínová, sportovec – kajakář a olympijský medailista – Vavřinec Hradilek a novinář Tomáš Poláček.

Premiéru druhého dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 30. srpna ve 22.20 na Primě. Prvním hostem Jana Krause byla Zuzana Stivínová – známá česká herečka, která žije ve Spojených státech. „Je zajímavé, že na tvém příkladu lze ukázat, že to jde – žít a pracovat tady i v Americe," nadhodil moderátor Jan Kraus. S hostem se podíval na ukázku z představení, v němž Zuzana hrála v angličtině. „Jaké to je hrát v angličtině?" zajímal se moderátor. „Tři měsíce jsem měla tři hodiny denně trénink s koučem, s učitelem, který se mnou nacvičoval roli," prozradila Zuzana. Moderátor navázal na to, že Zuzanin manžel působí jako vědec v New Yorku, kde je velmi úspěšný.

Přehrajte si rozhovor se Zuzanou Stivínovou:

„Bavíte se s manželem o jeho práci? Co nového třeba objevil?" chtěl vědět moderátor. Zuzana ho ujistila, že se doma o práci nebaví, že se spolu baví třeba o vztazích a že Zuzana většinou jen „připoslouchává“, když manžel vypráví o své práci dětem. „To mě baví, když jim vysvětluje, co v práci dělá," dodala. Popsala, že herecká práce v USA je zcela jiná než tady. „Všichni chodí na konkurzy, posílají nabídky, navštěvují castingy," vyprávěla Zuzana. Vysvětlila, že rok a půl již hraje v Los Angeles jednu hru a nyní shánějí sponzory, kteří by podpořili uvedení této hry i v New Yorku. „Já jsem paradoxně v USA začínala v Hollywoodu a nyní směřuji do New Yorku," smála se Zuzana.

„Tak ty to máš asi naopak, začínala jsi tady v Národním divadle, v Americe jsi začínala v Hollywoodu a možná jednou skončíš na předměstí," rýpnul si moderátor. Zuzana prozradila, že ačkoli žijí v New Yorku, kde se dá vše koupit, tak že stále vaří. „Třeba slepici na paprice a tak," doplnila. Prozradila, že v New Yorku mají v úmyslu aspoň ještě tak dva roky zůstat. „Co takhle dělá vědec večer doma? Ale ty vlastně o vědě bohužel nic nevíš, jak se před chvílí ukázalo…" otevřel další téma moderátor. „Třeba někdy doma řekne, že dneska mu štěpení nešlo nebo že měl zaprasenej mikroskop?" ptal se moderátor. Zuzana ho ujistila, že o vědě se opravdu nebaví a že manžel se doma večer většinou věnuje dětem. „A je on vůbec vědec, když o té vědě vůbec nemluví?" rýpnul si na konec moderátor. Zuzana ho ujistila, že vědec rozhodně je a že je na manžela velmi pyšná.

Přehrajte si rozhovor s Vavřincem Hradilkem:

Jan Kraus přivítal kajakáře Vavřince Hradilka a podívali se spolu na záznam z loňské londýnské olympiády, kde získal stříbro. „Co se vám tak honí hlavou během té jízdy?" chtěl vědět moderátor. Vavřinec ho ujistil, že myslí jen na trať. „Prý se o vás říká, že jste nejlepší kajakář všech dob," nadhodil moderátor. „To ne, všech dob ne," bránil se Vavřinec. „Ale jakýpak ne! Jste hvězda! Co se tomu bráníte? Vy se tváříte, jako byste dostal důtku. Já to do vás dostanu, že jste hvězda," ujišťoval ho moderátor, který také hned prozradil, že má odjakživa slabost pro kajaky. „Ale víte, proč jsem tu veslařinu nakonec nedělal?" vyptával se s nadsázkou svého hosta. „Protože vy jste takový nesymetričtí. Namakanej vršek a nožičky nic moc, protože jsou pořád jen v tý loďce. A já chtěl mít vždycky symetrickou postavu," vysvětlil moderátor.

Vavřinec popsal, že zatímco trénuje na kajaku v trojském kanále, kolem jezdí holky na bruslích. „A nebylo by lepší jezdit s holkama?" ptal se moderátor. „Na to je čas po tréninku," ujistil ho host. Moderátor požádal hosta, jestli by mu neudělal krátkou kajakářskou instruktáž. „Tady? Teď?" ptal se udiveně Vavřinec. „Tohle je pokojová kajakařina," ujistil hosta Jan Kraus a nechal přinést dvě nafukovací kanoe. „Jedna loď je vaše, jedna moje a řekněte mi, jak na to," vyzval svého hosta, který se ujal instruktáže a začal moderátorovi vysvětlovat, jak držet pádlo a jak pohybovat rukama. „Mohl bych vás poprosit – můžete mě s lodí popotáhnout za provázek, abych měl větší motivaci k učení?" požádal moderátor hosta.

Poté Jan Kraus vysvětlil Vavřincovi, že jsou od této chvíle zakladatelé pokojové kajakařiny. „Mimochodem, Vavřinec, to je zajímavé jméno," ujistil ho moderátor. „Je to zajímavý. Je nás asi jen 150 v republice," prozradil Vavřinec s tím, že mu ale lidi říkají Vávra. „Někdy si lidé pletou, co je příjmení a co jméno. A někdy si taky myslí, že jsme v kajaku dva: Vavřinec a Hradílek," pobavil host nakonec diváky.

Přehrajte si rozhovor s Tomášem Poláčkem:

Novinář Tomáš Poláček přišel udělat rozhovor pro svůj deník s Janem Krausem přímo na natáčení. „Když jsem vás před časem žádal o rozhovor, psal jste mi, že prý v létě, v období kolem narozenin budete mít depresi. A proč?" vyptával se novinář. „Protože když máte narozeniny, tak vám všichni přejou, že jste zase o rok zestárnul, a já z toho mám deprese a taky nesnáším ty přípravy na oslavy," vysvětlil moderátor.

Novinář chtěl vědět, jestli šedesátiny, které Jan Kraus oslavil, jsou v životě nějaký zlom. „Někdy je to asi složité taky proto, že poslední dítě odchází z hnízda," nadhodil novinář. „Výhodou starých rodičů ale zase je, že tak dlouho nepruděj, což jsem zrovna teď vysvětloval svému synovi," prozradil moderátor. „Ale. Co se přihodilo?" chtěl vědět redaktor. „Nic. Puberta. To je období, kdy si dítě myslí, že rodiče jsou nejblbější lidi v okolí," vysvětlil Jan Kraus. „Když tady v pořadu byla vaše maminka, tak říkala, že na rozdíl od vašich dvou bratrů, kteří jsou stálí, takže vy jste přelétavý. Jak to maminka myslela?" chtěl vědět pan Poláček. „Dobře. Jako vždy. My jsme byli doma totiž vychovávaní jako božstvo," odpověděl moderátor. Novinář chtěl vědět, jestli má Jan Kraus nějaké fanoušky, nějaké „gruppies“. „To má náš Jáchym, gruppies. Já ne. Já mám jiná kritéria úspěchu. Jsem skromnej. Vychovanej v docela tvrdej poměrech," vysvětloval moderátor.

„Já jsem se chtěl zeptat na jednu bulvární otázku. Dokázal byste žít s Rodenem?" chtěl vědět novinář. „Já bych s Karlem vydržel, třeba 24 hodin. Rozhodně déle než s vámi, protože Karel je zábavnější než vy," pronesl moderátor k novináři. Novinář se zeptal, jestli má Jan Kraus někdy erotické sny o jeptiškách. Když moderátor odvětil, že ne, ujistil ho novinář, že si vymýšlí. „Co ta vaše láska k jeptišce, když vám bylo patnáct?" vyptával se novinář. „Platonická láska a erotika, to je úplně něco jiného," ujistil ho moderátor.

Poslední otázku na moderátora měl novinář trochu konfrontační, jak uvedl. „Myslíte, že jste někomu někdy ublížil?" ptal se. Když moderátor odvětil, že mu do toho nic není, tak novinář kontroval konkrétní otázkou: A co ten kos? Toho jste zabil, ne?" „Ano, zabil jsem kosa," připustil moderátor. „Jak se k tomu dnes stavíte?" chtěl vědět novinář. „Je to pro mě dnes už jen mrtvej pták," ujistil ho moderátor.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.