Exkluzivní video z obnoveného natáčení Slunečné. Co o něm a dlouhé pauze prozrazují herci?

Koncem března muselo být natáčení nových dílů přerušeno. I herci oblíbeného seriálu Slunečná zůstali kvůli pandemii viru COVID-19 zcela izolováni ve svých domovech. Jak vypadá jejich návrat do práce a mezi lidi a co teď prožívají? Nahlédněte s námi do zákulisí prvních hodin obnoveného natáčení na extra videu!

„Nejvíc se těším, až tohle skončí. Že půjdu ráno ven a vrátím se zase až ráno. Že uvidím kamarády a rodinu. Že uvidím kolegy ze Slunečné a začneme zase točit,“ vzkazovala trochu smutně z nucené pracovní pauzy například představitelka Sylvy Popelkové, herečka Bára Jánová.

Uběhly dlouhé dva měsíce samoty, nejistoty z toho, co bude dál, a vláda nařízené restrikce začala uvolňovat. Do ateliéru oblíbeného seriálu Slunečná se opět vrátil život.

Diváci se tak mohou těšit, že oblíbený seriál Slunečná poběží až do začátku prázdnin. A nové osudy budou mít své pokračování i po nich!

Přidušeni rouškami, ale natáčejí

Návrat do práce vítají všichni. I když spokojené úsměvy herců i členů štábu zatím zakrývají roušky.

Pusťte si v extra videu ze zákulisí obnoveného natáčení seriálu Slunečná, jak natáčení nových dílů probíhá, co takový návrat znamená pro televizi Prima i jak herci vlastně trávili týdny v izolaci:

V ateliérech jsou totiž zavedena veškerá možná hygienická opatření. „Herci podstupují testy na koronavirus, tak aby jejich výsledky před začátkem natáčení nebyly starší více než čtyři dny, testy se budou vždy po 14 dnech opakovat. Testy podstupují i členové štábu jako například maskérky, kostymérky či režiséři,“ popisuje nově nastavené podmínky ředitelka výroby skupiny Prima Lucia Kršáková.

„Nikdy jsem nemyslela, že se budu někdy na veřejnosti vytahovat tím, že jsem negativní. Tak jsem,“ odlehčuje složitější situaci herečka Eva Decastelo.

Ani člověk navíc

Kdo jde dovnitř, včetně nás, teď musí projít také vstupním měřením teploty nebo například podepsat čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Mytí rukou a třeba i mikrofonu dezinfekcí patří k nové každodenní rutině. Stejně jako catering vydává jídlo pouze z venkovního okénka a během nákupu jídel je nutné zachovávat odstupy.

Na place se nově pohybuje jen nejnutnější počet lidí. Natáčet scény ze zákulisí jsme zde proto nemohli ani my.

Seriál se točí také bez komparsu, je-li potřeba záběr s více lidmi, zaskočí za kompars samotní členové štábu.

V dost nezvyklé roli jsou nyní také maskéři, kteří museli k rouškám navléknout na hlavu ještě štíty. Kdo nosíte brýle, dovedete si asi představit, co je přes takovou ochranu po chvíli vidět.

Přes všechny překážky jsme ale za celý den nezaznamenali v ateliérech žádný stesk. Naopak. Panuje tady velmi pozitivní a přátelská atmosféra.

O přestávkách si přítomní vyměňují většinou originální zážitky z izolace. „Kadeřník mi chyběl hodně,“ vzpomněla například herečka Jana Stryková. Tuto profesi zvládl doma zastat její přítel. Na domácí barvení vlasů a téměř nesmyvatelnou barvu na obličeji prý nikdy nezapomene.

"Po měsíci a půl už jsem zapomněla, že vlastně můžu zase někdy hrát. Tohle to je skok do neznáma, zároveň jsem zase uviděla jiné lidi, než jen svojí rodinu, takže jsem nadšená," popisuje pocity z návratu do práce Jana Stryková.

„Já jsem naprosto spokojená, že jsem už mohla mezi lidi. Ten sociální kontakt mi chyběl. Jsem ráda, že zase vidím lidi, kteří se za ty dva měsíce vůbec nezměnili, že je to takový, jako to bylo předtím. Myslím, že my se tady obecně rádi vidíme,“ doplňuje kolegyni herečka Martina Preissová.

„My jsme ve finále navázaly na to, s čím jsme skončily před dvěma měsíci, a pořád máme spoustu toho, co jsme si ještě neřekly. Já doufám, že příští karanténa bude tak za dva roky. Do té doby bychom to mohly stihnout,“ popisuje se smíchem setkání s kolegyněmi po dlouhé pauze Eva Decastelo.

Premiérové díly Slunečné až do prázdnin i po jejich konci

„Obnovení natáčení je pro všechny pozitivní novinkou, díky které můžeme zachovat stávající programové schéma a na premiérové díly seriálů se diváci mohou těšit až do prázdnin. Poté, jako každý rok, zařazujeme letní odlehčené schéma s nejen filmovou tvorbou. Mimo jiné uvedeme premiéru výpravného seriálu Kateřina Veliká,“ vysvětluje Roman Mrázek, programový ředitel skupiny Prima, a dodává: „Premiérové díly našich oblíbených hrdinů nabídneme divákům opět po prázdninách.“

Poslechněte si celý rozhovor s programovým ředitelem skupiny Prima o nečekaném přerušení natáčení seriálů a opětovném návratu do ateliéru:

Výrobní ředitelka skupiny Prima Lucia Kršáková se dále vyjádřila nejen na téma bezpečnostních opatření a obnovení natáčení, ale také o tom, jak nečekané pozastavení seriálové produkce zasáhlo skupinu Prima. Podívejte se na videorozhovor ve článku o obnoveném natáčení seriálů Modrý kód a Slunečná na zpravodajském webu cnn.prima.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.