Seriály a filmy

28. srpna 2020 12:20

Gabriela Gabrielová

Sezn@mka. To jsou Jiří Langmajer a Adéla Gondíková jako experti na internetové randění

Česká komedie na stále aktuální téma je debutovým počinem režisérky i scénáristky v jedné osobě - Zity Marinovové. Sezn@mku si užijte v sobotu 29. srpna ve 21.45 na Primě, hned po premiérovém dílu seriálu Sestřičky Modrý kód.

Takovým Kristiánem 21. století se stává Jiří Langmajer v roli šéfa internetové seznamky, kterou poslední dobou zaplavují stížnosti nespokojených klientek.

Aby zachránil pověst svého podniku, mění čas od času image a vyzbrojen osobními informacemi z dotazníků vyráží v utajení na rande s dotyčnými slečnami. Chvíli si hraje na muže jejich snů a po pár dokonalých schůzkách beze stopy mizí. Vše samozřejmě jen kvůli byznysu – aby ukázal, že muži nejsou jen idioti a že i na seznamce jde ulovit kvalitní materiál.

Podívejte se na komedii Sezn@mka v sobotu ve 21.45 na Primě.

Jeho dvojí život se ale ocitá v ohrožení, když si jako jednu ze svých dam vybere nejlepší kamarádku své ženy, Adély Gondíkové, která o jeho „pracovních“ schůzkách nemá samozřejmě ani ponětí. Smyčka se začíná utahovat a ve vzduchu visí společný ženský slib, že pomsta bude sladká...

6 zajímavostí o filmu Sezn@mka

  1. Zita Marinovová byla s první verzí scénáře hotová za 8 dní.
  2. Ten nápad ji v hlavě ležel už dlouho. Po letech novinářské praxe v bulvárních časopisech a po čtyřech knihách chtěla své psaní posunout někam dál a kam dál se s literární tvorbou posunout než k filmu. (Mimochodem předloni vyšla Zitě pátá kniha s názvem Z@tloukači, která je volným pokračováním Sezn@mky.)
  3. Když svůj scénář předložila dvěma zavedeným producentským společnostem, došlo jí, že by nad svým „dítětem“ mohla ztratit kontrolu a tak se rozhodla založit si vlastní produkční společnost a film si zprodukovat sama.
  4. Rozhodující bylo prý „ano“ Jirky Langmajera a posléze jeho partnerky Adély Gondíkové. Role režisérky pak na ní zbyla tak nějak mimochodem, když na obsazení tohoto postu už nezbyly peníze.
  5. Největší hláška z filmu? Povzdech hlavní hrdinky, když na dalším rande přes inzerát potká muže s tváří Lukáše Pavláska: „Léta randění, blbnutí na seznamkách a je to pořád stejný. Kretén střídá kreténa."
  6. Některé scény od moře se natáčely na Kanárských ostrovech.

Režie: Zita Marinovová Scénář: Zita Marinovová Kamera: Jiří Markvart Hudba: Vašo Patejdl, Petr Janda Hrají: Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Zuzana Kajnarová, Marie Doležalová, Šárka Vaculíková, Ladislav Hampl, Petr Vondráček, Lukáš Pavlásek, Martin Kraus, Jaroslava Obermaierová a další.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.