Fantastická jízda s Mission: Impossible III

V případě Mission: Impossible III není Tom Cruise jediné hvězdné jméno, které tuto akční podívanou zdobí. Na režisérskou židli usedl známý hollywoodský scenárista a producent J. J. Abrams a do role hlavního padoucha obsadil oscarového Philipa Seymoura Hoffmana. Dívejte se v pátek ve 20.15 na Primě.

Zvláštní agent Ethan Hunt se tentokrát pouští do zřejmě nejnebezpečnější mise své kariéry, kterou navíc komplikuje fakt, že se odehrává i v rovině osobní. Když si vyslechne úkol se známou formulkou na konci: zadání se automaticky zničí za 5 vteřin, nic nenasvědčuje tomu, o jak výjimečný případ půjde. Ovšem víceméně rutinní záchranná akce – osvobození agentky Farrisové (Keri Russell), která padla do rukou překupníka se zbraněmi Daviana – se brzy změní v noční můru.

Podívejte se na upoutávku k filmu Mission: Impossible III

Tým agenta Hunta dívku sice zachrání, ale ta je vzápětí zavražděna explozí mikronálože, kterou ji Davian implantoval do mozku a na dálku odpálil. Jediným výsledkem akce je tak poškozený počítačový disk, ze kterého experti zjistí, že Davian chystá akci dalekosáhlého významu ve Vatikánu. Má tam dojít k prodeji záhadné ničivé zbraně jménem Králičí packa. Ethan se rozhodne prodej překazit a při komplikované akci se mu skutečně podaří proniknout do Vatikánu a zmocnit se Daviana. Jenže zločinec je svými kumpány brzy osvobozen a Ethanovi přísahá pomstu. Podle tajné zprávy, kterou Huntovi před smrtí stihla poslat agentka Ferrisová, je Davian spolčen se šéfem IMF (Impossible Missions Force) a má tedy přístup ke všem citlivým informacím týkajícím se identity agentů.

Ethan Hunt se pozdě dostává do nemocnice, kde pracuje jeho milovaná Julia. Dozvídá se, že byla unesena a že má osmačtyřicet hodin na to přinést Davianovi Králičí packu. Pokud to nestihne, Julii už nikdy neuvidí.

Možná jste o Mission: Impossible III nevěděli, že…

  • J. J. Abrams není v Hollywoodu žádným nováčkem. Tento světově uznávaný scenárista a producent si ve snímku M: I III však poprvé vyzkoušel křeslo režiséra celovečerního snímku. Předtím režíroval pouze pilotní snímky první a druhé série seriálu Ztraceni a podílel se i na seriálu Alias. Po Mission: Impossible III stanul na postu režiséra takových bijáků jako Star Trek, Star Trek: Do temnoty a Star Wars: Síla se probouzí. Zodpovědný je i za další díl Star Wars: Episode IX, jehož premiéra je naplánovaná na příští rok.
  • Stejně jako v předchozích dvou dílech i zde Tom Cruise trval na tom, že většinu svých kaskadérských scén zvládne sám bez pomoci dvojníka. Trénoval na to prý celý rok, a to dokonce i při natáčení dalšího svého velkorozpočtového snímku Válka světů.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.