Seriály a filmy

12. srpna 2015 14:08

Gabriela Gabrielová

Fantasy příběh, který nemá obdoby! Proleťte se na křídlech dračice Safiry!

Dnes večer rozezníme srdce nejednoho kluka – i toho dospělého. V hlavní roli Ed Speleers (skvěle namluvený Kryštofem Hádkem) ale dokáže potěšit také divačky. S mečem mu to totiž ohromně sluší. Podívejte se s námi na jeden z nejslavnějších fantasy filmů posledních let. Eragon ve 23:05 na Primě!

Okouzlující příroda fantazijní země. Osud jejího obyvatele sirotka Eragona je zpečetěn ve chvíli, kdy nalézá kouzelný modrý kámen. Bere si ho domů, aniž tuší, že nejde o minerál, ale o poslední dračí vejce na zemi. Když se ze skořápky vyklube roztomilá dračice Safira, chlapec se stává legendárním Dračím jezdcem s významným posláním. Musí osvobodit lid utiskovaný králem Galbatorixem a jeho ďábelským čarodějem Durzou.

Začíná dobrodružná pouť, na které se farmářský chlapec Eragon, spanilá dračice Safira, krásná princezna Arya a rádce Brom dozvídají tajemství o sobě samých a o osudu, který jim byl velmi dávno přichystán. Kdo nakonec zvítězí? Převezme zlo nadvládu nad dobrem? Nebo budou temné síly navždy zatraceny?

Málokdo ví, že ...

Knižní předloha je debutem amerického spisovatele Christophera Paoliniho. První verzi napsal v pouhých patnácti letech a byla vydána nákladem jeho rodičů.

Eragon má 3 knižní pokračování – Eldest, Brisingr a Inheritance.

Film se natáčel v Maďarsku a ve slovenských Vysokých Tatrách.

Představitel Eragona Ed Speleers byl vybrán ze 180 000 účastníků castingu.

Rozpočet filmu se vyšplhal na rovných 100 milionů dolarů. Již během prvního promítacího víkendu se producentům vrátilo 23 milionů.

Safiřina křídla byla pro tvůrce počítačové grafiky oříškem, který jim pomohla rozlousknout studie letu sokola stěhovavého.

I mistr filmař se někdy utne

Když se Eragon chystá bojovat s Durzou ve věznici, odhodí meč. V následujícím záběru ho ale opět pevně drží v ruce.

V jedné scéně má Angela v nose zlatý kroužek. Když se kamera obrátí na Eragona a vzápětí zpět na Angelu, kroužek je pryč.

Když Safira pije mléko, rozlije ho po celé místnosti. V následujícím záběru je ale podlaha suchá a bez jediné rozlité kapky.

Eragon pozoruje hořící dům svého strýce za prudkého deště. Když odjíždí, je ale jasno a slunečno.

Safira střídá během filmu brnění, zejména helmu, aniž by bylo vysvětleno, odkud se různé součásti výstroje berou a proč se mění.

Nenechte si ujít fantasy Eragon u nás na Primě v neděli ve 21:30!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.