FAQ: Zpětné zhlédnutí pořadů a přetáčení reklam

UP-Nepřetáčej: ZOO (s lištou)

Odpovědi na vaše nejčastější dotazy k novým pravidlům přetáčení reklam v rámci odloženého (zpětného) sledování pořadů najdete níže:

Co to je zpětné zhlédnutí pořadů?

Pokud jste nestihli sledovat pořad v přesný čas jeho vysílání a pouštíte si jej se zpožděním (i několikadenním), jedná se o zpětné (odložené) sledování pořadu.

Co znamená přetáčet reklamu?

Obecně platí, že každá odsledovaná reklama je pro nás jako komerční televizi důležitá a má vliv na příjmy, z nichž financujeme výrobu pořadů. Některé přehrávače, pokud pořad sledujete zpětně (odloženě) mimo čas, kdy je živě vysílán v televizi, doposud umožňovaly přetáčet nejen pořady, ale i reklamy, které jsou do pořadů vkládány. Od 1. června tento krok omezujeme, abychom nepřišli o část našich příjmů.

Co pro mě znamená, že nemohu přetáčet reklamu?

Od 1. června 2022 bude i nadále možné sledovat a přehrávat naše pořady zpětně (odloženě) v čase, ale pokud se týká přeskakování reklamy, zde tato funkce bude omezena (plošně nebude možno reklamu přeskočit) a bude vám nabídnuta možnost, jak odsledovat naše reklamy.

Mohu přeskakovat reklamy, pokud je pořad již aktuálně vysílán?

Pokud pořad v momentě, kdy si jej pouštíte, již aktuálně běží v tzv. živém vysílání, tak od 1. června 2022 uvidíte všechny reklamy stejně jako ostatní diváci u obrazovek.

Na jakých kanálech či u jakých pořadů nebudu moci přetáčet reklamu?

Tento krok zavádíme jednotně u všech pořadů a kanálů skupiny Prima – samozřejmě pouze pro pořady, které sledujete v odloženém (zpětném) zhlédnutí. U pořadů, které aktuálně běží v tzv. živém vysílání, se nic nemění, diváci sledují pořady i reklamy tak, jak jsou zvyklí.

Kdy mohu přetáčet reklamu?

Abychom diváky nezahlcovali reklamou v případě, že mají zájem vrátit se k již rozkoukanému pořadu, umožňujeme volně přetáčet (i reklamu) prvních 60 vteřin, kdy se k takovému pořadu divák vrátí. Tak, aby si mohl v klidu vyhledat místo, od kterého chce pořad nadále sledovat.

Jak dlouho můžu odloženě (zpětně) sledovat pořad v televizi?

Na tom nic neměníme – i nadále můžete sledovat pořady až sedm dní. Pokud to práva pořadu umožňují, můžete si jej následně přehrát i na iPrima.cz.

Vždyť platím koncesionářský poplatek za televizi, mám právo přetáčet?

Z poplatků je financován provoz a rozvoj České televize a Českého rozhlasu, jakožto provozovatelů tzv. veřejné služby. Komerční televize z koncesionářských poplatků nezískávají žádnou část.

Vždyť platím svému poskytovateli za službu IPTV, proč nemám právo přetáčet reklamy?

Pokud s námi váš operátor neuzavře smlouvu o takovém výkupu, reklamy bohužel nelze přetáčet tak jako donedávna. Poplatky, které operátorům účtujeme za živé vysílání a odloženou sledovanost, nezahrnují možnost libovolně přetáčet reklamy, je tedy na operátorech, zda se tuto službu rozhodnou vykoupit a zákazníkům ji nabídnou.

Platím si službu iPrima bez reklam a nevím, jestli se vaše opatření omezení přetáčení reklamy týká od 1. června 2022 i této služby?

Omezení přetáčení reklamy se týká jen zpětného sledování pořadů v IPTV. Služba iPrima bez reklam pro vás nadále bude fungovat, tak jak jste zvyklí – tedy můžete sledovat své oblíbené pořady bez reklamního sdělení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.