FILM: Historický poklad láká gentlemany, padouchy i vás

Když má někdo to štěstí a najde poklad ukrývající tajemství z hlubin historie, může si být jist, že po stejném objevu jde vždycky ještě někdo jiný. A ten „druhý“ většinou nemívá nejlepší úmysly. Starý známý boj mezi dobrem a zlem pod názvem Strážci pokladu začne v neděli ve 20.15 na Primě.

Tak je tomu i v německém dobrodružném filmu Strážci pokladu, který jeho tvůrci okořenili ještě dostatečnou dávkou akce a vznikajícím milostným vztahem. A když se to všechno umně zamíchá, máte téměř zaručené ingredience na romanticko-dobrodružně-akční snímek ideální na volný víkendový večer.

Kdesi hluboko uprostřed pouště v Jordánsku se krásné archeoložce Victorii Carterové (Anna Frie) podařil neskutečný objev. Během výkopů v ruinách prastarého chrámu narazila na starodávný svitek. Pergamen je označený ztracenou pečetí krále Šalamouna, kterou podle legendy daroval králi samotný Bůh. A právě tento dokument by měl obsahovat indicie, kde ztracenou pečeť najít.

Jenže Victoria není jediná, kdo ví, o jak vzácný nález se jedná. A ukáže se, že není ani jediná, koho tento objev zajímá. Na paty se jí nalepí mimo jiné její vlastní otec (Andre Jacobs), po kterém sice zdědila zajímavé povolání archeoložky, ale se kterým se už dlouho nestýká. Možná právě proto, že jeho úmysly s objevenými artefakty nebývají vždy nejčistší.

Jestli film Strážci pokladu nestihnete v televizi, nevadí. Po dobu 7 dní po odvysílání si ho můžete prohlédnout na Prima PLAY.

Dalším, kdo chce svitek rozluštit a najít bájnou pečeť je velmi pohledný strážce pokladu a agent tajné služby Vatikánu, Angelo (Raoul Bova). Dostal pokyn, že Šalamounova pečeť má pro církev nevyčíslitelnou hodnotu a nesmí se dostat do nepravých rukou. V hledání se spojí s přitažlivou Victorií. Spolu budou čelit nástrahám a trikům, které je čekají. Podaří se jim vzácný poklad najít a ochránit ho? A vznikne z jejich spolupráce ještě něco víc?

3x o Strážcích pokladu:

  • Film byl natočen pro televizi a stojí hlavně na hereckých výkonech. Anglickou herečku Annu Friel můžete znát například z filmu Juraje Jakubiska Bathory, kde si zahrála krvavou šlechtičnu.
  • Neskutečně charismatický Raoul Bova, který zde hraje vatikánského agenta, je italský herec, který se v televizi a filmu pohybuje už od mládí. Hrál ve slavném seriálu Chobotnice. Objevil se ale i po boku velkých hvězd. Ve filmu Ve jménu Angela hrál po boku Anthonyho Quinna a Silvestera Stallona. Diane Laneové zase skundoval ve filmu Pod toskánským sluncem.
  • Strážci pokladu určitě potěší všechny fandy dobrodružných filmů, které občas zabrousí i do dějin náboženství. Je tu něco z Indiana Jonese, ale stejně tak i něco z filmu Andělé a démoni nebo Šifra mistra Leonarda. Jen ve trochu skromnějším a komornějším ladění

Film Strážci pokladu si nenechte ujít v neděli ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.