Seriály a filmy

13. prosince 2013 15:00

Markéta Zídková

FILM: Hrabě Monte Christo povede boj za lásku a pomstu

Jsou Vánoce a to je ideální čas na dobrodružný a zároveň hodně romantický příběh. Nic vás nenapadá, všechno už jste viděli? Sáhněte po klasice! Americký film Hrabě Monte Christo můžete vidět na Primě v neděli 15. prosince od 22:55 hodin.

Hrabě Monte Christo – romantika a dobrodružství v jednom

Naposledy rozmlouval Hrabě Monte Christo - hrdina románu Alexandra Dumase - anglicky v originále na plátně v roce 1934.

ž v roce 2002 sáhl po tomto námětu opět Hollywood a režisér Kevin Reynolds (natočil mimo jiné film Robin Hood: Král zlodějů a produkoval Šestý smysl) do ní obsadil dvě hvězdy mladé herecké generace – Jima Caviezela (Andělské oči) a Guye Pearce (L.A. Přísně tajné).

Hereckou přehlídku pak okořenil svým výkonem i zkušený Richard Harris, kterého znáte z filmu Gladiátor nebo ze série o Harrym Potterovi.

Představovat námět Hraběte Monte Christo je zřejmě zbytečné. Jde o jeden z nejlepších příběhů o zradě, lásce a pomstě.

Tady se podívejte na ukázku:

Edmond Dantes (hraje ho Caviezel), který touží po životě námořního kapitána a lásce krásné Mercedes v podání polské herečky Dagmary Dominczyk je zrazen svým přítelem Fernandem (Pearce) a neprávem uvězněn v pevnosti na ostrově If. Zde se setkává s tajemným spoluvězněm (Harris), který mu předá dokonalý plán útěku a zároveň mu popíše cestu k tajnému pokladu.

Dantes skutečně uprchne a stane se bohatým a díky tomu i váženým mužem, hrabětem Monte Christo. Francouzská smetánka je okouzlena jeho způsoby i majetkem, o jeho skutečné identitě ale nemá nikdo ani potuchy. Scéna pro nelítostnou pomstu je připravena a drama může začít...

Americké zpracování si ovšem jako obvykle s původním tématem výrazně pohrává, takže ten, kdo by čekal otrocké zpracování Dumasova románu, bude zklamán.

Nový pohled na klasický děj doplněný o charismatické herce je ale více než osvěžující.

Koneckonců relativně nízkorozpočtový film (35 milionů dolarů) si celosvětově s přehledem vydělal na dvojnásobek výrobních nákladů, což řada hollywoodských blockbusterů nikdy nezvládla. A přitom beze zbytku platí, co jsme řekli na začátku – tedy romantika a dobrodružství na sto procent!

V neděli ve 22:55 na Primě.

ter

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.