Film na pátek: Druhý díl trilogie Vraždy v Yorkshiru

Noční můra severozápadní Anglie pokračuje. Yorkshirský rozparovač zvyšuje skóre. Na svědomí má třináctou oběť. A policie je zkorumpovaná a bezmocná. Trvá to už desetiletí, krajem běhá maniakální vrah, ale žádný polda ho nedokáže chytit. Dívejte se v pátek ve 23.20 na Primu.

Podle hesla „nové koště dobře mete“ je na případ Yorksirského rozparovače v druhém dílu trilogie Vraždy v Yorkshiru: 1980 (2009) nasazen nový detektiv zvenčí. Z Manchesteru přijíždí úřednicky vypadající Peter Hunter (herecky i typově skvělý Paddy Considine). K ruce dostane dva další detektivy, a protože je to kliďas, a navíc naprosto precizní, začíná procházet případy všech třinácti vražd připisovaných tzv. Yorkshirskému rozparovači.

Jenže při pátrání detektiv Peter Hunter zjišťuje, že jednu z vražd provedl někdo jiný. Zároveň se svým čmucháním začíná dostávat na tělo korupcí prolezlé yorkshirské policii, což vadí někomu nahoře. Kdosi se dokonce pokouší Huntera z případu odstranit. Je za takové situace detektiv Hunter vůbec schopen vraždící monstrum zastavit? A zatočí s ním temné policejní síly jinak než s novinářem Eddiem Dunfordem z prvního dílu trilogie?

Krvavá trilogie: Vraždy v Yorkshiru (Red Riding trilogy) byla natočena podle knižní předlohy anglického autora Davida Peace. Každý díl byl natočen jiným režisérem, přesto drží celá trilogie poměrně dobře pohromadě. V třetím díle přijde rozuzlení!

Proč se koukat?

  • Napětí: Film budete sledovat se zatajeným dechem, ačkoliv vyprávění má poměrně pomalé tempo.
  • Dvojka: Druhý díl série má jinou hlavní postavu, nové zápletky a opět fantasticky vybudovanou mrazivou náladu ponuré Anglie.
  • Mozaika: Pomalu se nám začíná skládat obraz, který jsme poodkryli v minulém díle. Co se stalo při masakru v klubu Karáčí? Poznáváme blíže, kdo je to Craven, Sova, Jezevec. Zjistíme ale, kdo je Vlk?
  • Atmosféra: Nový režisér James Marsh buduje příběh v pomalém vyšetřovacím tempu, konstantně šedá obloha, výborná hudba i kamera podtrhují naprostou beznaděj hrůzou zmítaného Yorkshiru.
  • Bez hvězd: Filmy celé trilogie jsou obsazené pro českého diváka téměř neznámými herci. Nic vás tak nebude rušit a můžete se ponořit do drsného příběhu.

Dokonalé policejní drama Vraždy v Yorkshiru: 1980 si pusťte v pátek ve 23.20 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.