Film Neprůstřelný mnich: Kdo má v rukou tajemný svitek, je nesmrtelný

Co když existuje kouzlo, které majiteli přinese věčné mládí, nesmrtelnost a nezměrnou moc? Pak si můžete být téměř jisti, že se jednoho dne objeví někdo, kdo bude chtít toto kouzlo získat jen pro sebe a ovládnout svět. A to ne zrovna s čistými úmysly. Potvrdí se vám to v neděli ve 22.25 na Primě.

Příběh filmu Neprůstřelný mnich začíná v roce 1943 v Tibetu. Mladičkému mnichovi beze jména jeho nadřízení oznámí, že se splnilo proroctví a on se stává strážcem tajemného svitku, který v sobě nese obrovskou moc. V okamžiku, kdy je mnichovi tajemství předáno, vtrhne do kláštera nacistické komando a předešlého strážce svitku zavraždí. Ale učedník, kterého už v tu chvíli chrání mocné kouzlo svitku, německým hrdlořezům uniká.

O 60 později, když už Bezejmenný mnich (slavný Yun-Fat Chow) procestoval celý svět, aby po celou tu dobu chránil kouzelný svitek, je čas, aby za sebe našel nástupce. Ten bude muset v jeho úkolu pokračovat. V New Yorku narazí mnich na mladíka jménem Kar (sympatický Seann William Scott) a je najednou přesvědčený, že skutečně našel toho pravého. Co na tom, že Kar je pouliční spratek a zlodějíček. Postupně se ukáže, že se Bezejmenný mnich nemýlil. Kar přijímá odpovědnost a začíná bojovat proti mafiánskému zloduchovi Struckerovi (krutovládný Karel Roden), který chce získat svitek a moc nad světem.

Dokáže Mnich spolu s Karem kouzelný svitek uchránit? Mají proti sobě silného protivníka. Strucker totiž již kdysi proti Mnichovi bojoval. Je to totiž ten onen nacistický důstojník, co vtrhl s vojáky do kláštera. Nyní je ale ještě mnohem mocnější...

Kdo je Yun-Fat Chow?

  • Rodák z čínského Hong Kongu (* 18. 5. 1955), narodil se do skromných poměrů. Matka pěstovala zeleninu a také pracovala jako uklízečka. Otec pracoval na tankeru pro ropnou společnost Shell. Herectví se věnuje od 18 let.
  • Ačkoliv vypadá jako milý chlapík, v Asii se proslavil postavami akčních drsňáků ve filmech mezinárodně uznávaného režiséra akčních filmů Johna Woo (Lepší zítřek, Zabiják).
  • Přesídlil z Hong Kongu do Hollywoodu a natočil s Jodie Fosterovou romantický film Anna a Král (1999), což byl komerční úspěch.
  • Následoval filozoficko-akční kasovní trhák Tygr a drak, který z Chowa vytesal téměř neotřesitelnou mezinárodní hvězdu.
  • Ačkoliv si od té doby zahrál už pár hrdinů, kteří se dokáží brilantně ohánět mečem, jak to asijská bojová umění potřebují. Před filmem Tygr a drak (2000) prý nikdy nedržel meč v ruce. Do té doby ve filmech jen střílel.

Zajímavosti o filmu:

  • Pro našince je velkým lákadlem filmu Neprůstřelný mnich především Karel Roden. Je to další pokračování jeho „americké“ kariéry. Hraje tu především drsné a kruté padouchy, hovořící anglicky s těžkým přízvukem. V tomto filmu musel ale Roden zapracovat ještě na něčem jiném. Aby byl svým kolegům dostačujícím partnerem, musel brát lekce kung–fu
  • Snímek režíroval debutant Paul Hunter, ovšem produkčně ho za ruku nedržel nikdo jiný, než slavný režisér akčních řežeb John Woo
  • Film se natáčel v kanadských městech Toronto a Hamilton – v místech, která dobře evokují scenérie New Yorku. Bohužel je to vidět i v samotném filmu, což asi tvůrci nechtěli. Vlak metra, který se v jedné scéně mihne kolem, má viditelnou tabulku Kipling, což je nádraží v Torontu. Další usvědčení, že jsme v Torontu, přišlo ve scéně, kdy Mnich a Kar cestují v noci lodí. Tehdy můžete na horizontu uvidět právě nasvícenou torontskou věž.
  • Natočeno volně podle komiksu Michaela Avon Oeminga

Na akční snímek plný asijských bojových umění se dívejte v neděli večer ve 22.25 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.