Seriály a filmy

14. února 2014 15:21

Markéta Zídková

FILM. Uhlídá mistr bojových umění Jackie Chan jedno roztomilé miminko?

Mistr bojových umění Jackie Chan mezi dudlíky a plínkami ve snímku Akce nemluvně v neděli večer ve 22.45 na Primě.

Hongkongský film Akce nemluvně (2006) je kung-fu akční variace na téma slavného příběhu „tři muži a nemluvně“. Podobný scénář, kdy se o miminko musí postarat chlapi, kteří živé dítě snad nikdy neviděli, prostě funguje vždycky a vždycky je k popukání.

A když se to všechno prošpikuje svižnými akčními scénami v hlavní roli s bojovou legendou Jackie Chanem, je na světě humorný a velmi koukatelný rodinný film plný výborné akce.

Trojice zlodějů má neustále nedostatek peněz. Žijí si nad poměry a prachy utrácejí za hazard a ženské. A protože se topí v dluzích a na paty jim dýchají věřitelé, nezdráhají se ani toho, ukrást miminko.

Těšte se na:* Humor, hlášky a milý příběh* Svižné tempo a úžasná choreografie soubojů* Honičky a kaskadérské kousky

Zadavatelem je dědeček dítěte a je to přeci za tučnou odměnu, tak proč ne. Jenže akce se zamotává a zlodějíčci jsou na nějaký čas donuceni se o děťátko postarat.

I tady klasický scénář funguje dokonale. Chorobný gambler Fong (Jackie Chan)a jeho parťáci Octopus (Louis Koo) a Landlord (Michael Hui) nemohou nejprve přijít miminu na jméno, nenávidí jeho ječení, jsou bezmocní při přebalování a hroutí se z toho, jak se o dítě starat.

Postupně si ale prťousek získává jejich přízeň, takže když mu pak skutečně hrozí nebezpečí, může se zlodějská partička strhat, aby se batolátku nic nestalo.

A že se bojí docela právem – miminko je ve filmu taženo za jedoucím autem, padá z jezdících schodů, či ze střechy. Dojemný závěr ale chytí za srdce i otrlého diváka, tak na to koukněte!

Nabitá vtipná akční podívaná pro celou rodinku: to je Akce nemluvně v neděli ve 22.45 na Primě.

Info:

1. Filmeček Akce nemluvně natočil hongkongský režisér Benny Chan. S hlavní hvězdou filmu Jackiem Chanem ale nejsou nijak příbuzní. Jde pouze o to, že příjmení Chan je v Číně a tedy i Hong Kongu velmi rozšířené. Chan je takový čínský Novák.

2. Benny Chan je znám tím, že má rád dlouhé scény, ve kterých vyniknou propracované choreografie soubojů. Hrdinové, kteří se mydlí s padouchy, navíc bojují stylem – využij všechno, co se ti v okolí naskytne. A to je vždy skvělá podívaná.

3. Nebojte se, že by Jackie Chan zapomněl kvůli děťátku bojovat! Není to tak, prostřední část filmu je po úvodní akci sice více proložená staráním o miminko a humorem s tím spojeným, závěrečná část je ale opět dramatická a akční.

4. I když nám Jackie Chan už trochu zestárl – ve filmu je mu 48 let! - pořád dokazuje, že je v žánru kung –fu a bojových filmů třída. Navíc v Akci nemluvně vyniká jeho nepopiratelný komediální talent.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.