Seriály a filmy

13. září 2013 00:00

Markéta Zídková

FILM Vypravte se do dob Robina Hooda s Russellem Crowem a Max von Sydowem

Legendární příběh o Robinu Hoodovi už byl zfilmován mnohokrát. Málokdo ale umí totiž historické velkofilmy tak působivě jako režisér Ridley Scott. Chcete se o tom přesvědčit? Pak si pusťte Primu v sobotu večer ve 20.15.

V samotném závěru filmu Robin Hood uslyšíte větu „A tak začala legenda“. Dobrodružný akční snímek režiséra Ridleyho Scotta totiž popisuje okamžiky, ve kterých se sláva Robina Hooda začíná teprve utvářet.

Je to příběh muže, který se zúčastnil křížových výprav svého krále Richarda. A po jeho smrti začíná bojovat za svobodu svoji i celého anglického národa.

Ocitáme se ve 13. století, král Richard umírá během křížové výpravy a jeho muži se vracejí zpět domů, do Anglie. Jedním z Richardových mužů je i vynikající lučištník Robin Longstride (Russell Crowe). On a jeho přátelé přijíždějí do hrabství Nottingham, aby navrátili Siru Loxleymu (Max von Sydow) meč po padlém synovi.

Celé hrabství ovládá drsný šerif a k moci v zemi se dostává slabý král Jan se svým dvorním našeptávačem, ukrutným Godfreym. Společně zemi drancují a poddaní jsou v roli otroků, kteří musí jen platit, jinak jsou zabíjeni a jejich domovy vypalovány.

Barvitý snímek sledujte na Primě ve 20.15

Starý Sir Loxley žádá Robina, aby zůstal na jeho panství a hrál roli jeho syna. Bojí se, že vdova po jeho synovi - Lady Marion (Cate Blanchett) sama panství Loxley neubrání. Králův oblíbený nohsled Godfrey navíc tajně vyjednává s Francouzi, aby napadli zemi. Sám chce totiž uchvátit moc.

Krutostí ze strany krále a jeho lidí přibývá a někteří poddaní včetně Robina Longstridea si to nechtějí nechat líbit. Touží po svobodě garantované zákonem a jsou rozhodnuti za ni bojovat. Tady začíná legenda a z Robina Longstridea se stává Robin Hood.

Na co se můžete těšit?

- Fantasticky propracovaná středověká atmosféra hradů, jízd na koních, soubojů s meči

- Hvězdné herecké obsazení

- Úchvatné bojové scény - například souboj armád na pláži u Dowerských útesů jsou nezapomenutelné

Nejstarší Robin Hood

• Ve svých 45 letech se Russell Crowe stal nejstarším filmovým Robinem Hoodem. I Seanu Connerymu bylo o rok míň, když hrál tuto postavu ve filmu Robin a Marian.

• Ale pozor! Ani filmová Marion není nejmladší. V den premiéry - 14. května 2010 - bylo Cate Blanchett čtyřicet jedna let.

• Faktem, že Robin Hood není zelenáč, ale muž se zkušenostmi a minulostí, posouvá režisér Scott legendu z pohádkovosti zpět do středověké reality

• Navíc režisér Ridley Scott a herec Russell Crowe jsou staří známí. Robin Hood byla jejich již pátá spolupráce. Předcházely filmy Gladiator, Dobrý ročník, Americký gangster a Labyrint lží

• Během přípravy na roli držel Russell Crow speciální diety, aby byl na plátně štíhlejší a fit, naučil se střílet z luku a přečetl na třicet knih zpracovávající příběh známého zbojníka Robina Hooda

• A vyplatilo se mu to. Za titulní roličku si připsal na své konto 20 milionů dolarů

Dívejte se na velkolepou dobrodružnou podívanou ve filmu Robin Hood ve 20.15 na Prima family!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.