Filmové otázky na večer: Je Bruce Willis opravdu Vyvolený?

Tajemný příběh od scenáristy a režiséra Šestého smyslu vás zavede až za hranice skutečnosti. Co kdyby zcela obyčejný člověk z davu najednou zjistil, že je vyvolený? Proč právě on a k čemu je to dobré? Bruce Willise si užijte v hlavní roli ve filmu Vyvolený v pondělí ve 23.25 na Prima family.

Jeden z nejznámějších světových časopisů Time zařadil tento film mezi 10 nejvýznamnějších snímků o superhrdinech všech dob a podle Quentina Tarantina zas Vyvolený patří mezi 20 nejlepších filmů, které vznikly od doby, kdy se ujal režie.

Příběhy o výjimečných hrdinech mohou sklouznout až k nudně vyhlížejícím pohádkám. To však u tohoto filmu nečekejte. Autor scénáře a režisér M. Night Shyamalan už několikrát prokázal, že má cit pro vkusné zpřístupnění nehmatatelného světa našich představ, přání a možná i neviditelného světa, který nás skutečně obklopuje. Příkladem a Shyamalanovým skvělým úspěchem byl psychothriller Šestý smysl.

Ve Vyvoleném nám předkládá příběh obyčejného muže, který jako jediný přežije děsivé vlakové neštěstí. Je to nepochopitelné, stejně jako to, že jej brzy kontaktuje záhadný muž a sdělí mu, že je nezranitelný. Proč má takovou schopnost, kde k ní přišel, co je vlastně zač? Otázek bude hlavnímu hrdinovi přibývat čím dál víc a hledání odpovědí otevírá až netušené skutečnosti.

M. Night Shyamalan zvolil po Šestém smyslu do hlavní role opět Bruce Willise. Udělal dobře. Jindy sebejistý Bruce s napumpovanými svaly se v roli Davida Dunna proměnil v muže se znejistělou duší. Celý svět se mu mění a v jeho pohledech a chování, v drobných gestech a přesné mimice můžeme dokonale číst velkou změnu, jež se odehrává v jeho mysli. Herecké obsazení však nabídne i další znamenité výkony, ať už v podání Samuela L. Jacksona, Robin W. Penn nebo Spencera T. Clarka.

Těšte se na:

  • Skvělou tajemnou atmosféru
  • Výborné herecké výkony
  • Zvláštní, až mystické záběry
  • Překvapivý příběh
  • Trefně zvolený hudební doprovod snímku

Snímek Vyvolený vysílá Prima family v pondělí ve 23.25.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.