Seriály a filmy

18. září 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

Finanční žralok nebo dobrý otec? Michael Douglas se vrací ve slavném dramatu!

Obojím lze být jen těžko, i když se o to finančník Gordon Gekko pokusí. Navzdory skutečnosti, že byl právě propuštěn z vězení. Navzdory podezření, že ho jeho dcera ve skutečnosti až tak nezajímá. Pusťte si drama Olivera Stonea Wall Street: Peníze nikdy nespí u nás na Primě dnes ve 22:30!

Napravený hříšník Gordon Gekko (Michael Douglas) se vrací z vězení. Před lety ho dohnala spravedlnost a odpykal si trest za praní špinavých peněz a daňové podvody. Je čas začít znovu a možná i jinak. Především se snaží napravit zpřetrhané citové pouto s dcerou Winnie (Carey Mulliganová). Ta mu ale nehodlá jen tak odpustit. I když ho ve skrytu duše miluje, zklamal ji.

To by ovšem nebyl vychytralý Gordon, aby nepřišel na způsob, jak se k dceři opět přiblížit. Využije k tomu jejího snoubence Jakea (Shia LaBeouf). Ten rovněž patří do světa velkých financí, ale jen do doby, než se firma jeho zaměstnavatele neubrání falešným obviněním ze zadlužení. Jake se snaží svému chlebodárci pomoci a navštíví přednášku svého budoucího tchána. Ten využije – nebo zneužije - příležitost s Jakem se spřátelit. Jde mu o dceru, nebo o vlastní kapsu?

Tomu se říká příprava na roli

Shia LaBeouf na to šel zpříma. Potřeboval se naučit obchodovat, a tak oslovil přední tradery a obchodníky s akciemi, aby mu pomohli nastudovat vše potřebné. Na oplátku jim slíbil, že je seznámí s Michaelem Douglasem. Student se z něj stal výborný – dokonce investoval vlastních 20 000 dolarů a získal 400 000! Je ale třeba podotknout, že několik z jeho ‘učitelů‘ bylo později uvězněno za nelegální obchody.

Natáčení v Praze? Ale kdeže!

Úvodní scéna představující švýcarský Curych sice byla natočena v Praze na Klárově, ale do jiného filmu. Tvůrci si vypůjčili záběr ze snímku Agent bez minulosti s Mattem Damonem v hlavní roli, který se v Čechách točil v roce 2002. Dodejme, že v Curychu nemají červené tramvaje, ale modré.

I slavný Oliver Stone dělá chyby

  • Jake předává lahev skotské whisky Johnnie Walker čínskému investorovi se slovy: „To je pro vás – americká whisky.“
  • Když Winnie podepisuje doklad na 100 milionů dolarů v curyšské bance, herečka se splete a napíše jméno tiskacím písmem.
  • V detailních záběrech Jakea na motorce se na jeho helmě odráží kamerový štáb i s vozíkem.

Nezapomeňte si naladit Michaela Douglase a film Wall Street: Peníze nikdy nespí u nás na Primě dnes ve 22:30!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.