Seriály a filmy

28. listopadu 2018 13:20

Tereza Šulcová

Fotbalista Matějů boural pod vlivem alkoholu

Český fotbalový obránce Aleš Matějů (22) měl autonehodu v Itálii. Krevní testy poté ukázaly, že fotbalista měl během nehody v krvi 1,5 promile alkoholu, což je třikrát více, než je povolená hranice podle italských předpisů.

Podle deníku Gazzetta dello Sport měl obránce v neděli 18. listopadu autonehodu. Matějů je od léta 2017 hráčem klubu Brighton & Hove Albion a nyní si užíval svou reprezentační přestávku v Itálii. Nečekal, že ale skončí takovým fiaskem. Je jen zázrak, že během jeho zběsilé jízdy nikoho nezabil.

Fotbalista ale nejel v autě sám. Na spolujezdci seděl jeho kamarád, slovenský záložník Nikolas Špalek, který vyvázl bez zranění. Matějů si způsobil tržnou ránu na lokti, která si vyžádala dva stehy a jeho Audi skončila jako zmačkaný papír. Proč fotbalista usedl za volant i přes to, že chvíli před jízdou ještě pil alkohol v klubu, není známo. Právě při cestě z nočního klubu se stala osudná nehoda.

Bývalý hráč Plzně narazil do zdi u benzínové pumpy a nikomu se naštěstí nic vážného nestalo. Explzeňský fotbalista má teď na triku pěkný malér, podle Gazzetty dello Sport měl na místě nehody zaplatit pokutu ve výši 2 až 3 tisíc eur (asi 50 až 80 tisíc korun) Nehodu vyšetřuje italská policie a Matějů může přijít o řidičský průkaz na dobu dvou až tří let. Jeho spolujezdci Špalkovi hrozí trest za to, že urážel na místě činu policisty. K celému incidentu se klub ještě nevyjádřil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.