Francouzi se chopili příběhů Agathy Christie. Podívejte se na nové ztvárnění Deset malých černoušků

Novou verzi zfilmovaných Deset malých černoušků uvidíte v úterý ve 20.15 na Primě příběhy. Děj klasických detektivních příběhů byl přenesen do Francie, a díky tomu získal novou, neokoukanou podobu a zvláštní, svěží atmosféru.

Původnně byl hlavním hrdinou většiny příběhů Agathy Christie světově slavný detektiv Hercule Poirot. Ve farncouzském seriálu Vraždy podle Agathy Christie ho vystřídala zábavná a zajímavá trojice: policejní komisař Swan Laurence (Samuel Labarthe), reportérka Alice Avrilová (Blandine Bellavoirová) a komisařova asistentka Marlène Leroyová (Élodie Frencková).

Každá epizoda seriálu Vraždy podle Agathy je v podstatě celovečerním televizním filmem. Nejčastěji se natáčí čtyři díly za sebou v průběhu šesti měsíců. Vraždy podle Agathy Christie patří k nejdražším francouzským televizním pořadům.

Nejprodávanější detektivka všech dob Deset malých černoušků

Do luxusního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni – desítka přítomných včetně sluhy a kuchaře zde má stanout před tváří spravedlnosti. V neúprosném rytmu známého popěvku tu den po dni ubývá figurek na stole v jídelně a s nimi jeden po druhém vyhasínají životy obviněných. Zemřou všichni. Kam však zmizel vrah?

Vraždy podle Agathy Christie uvidíte na Primě každé úterý ve 20.15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.