FTV Prima vyrazila na pomoc do oblastí postižených povodněmi. Připojte se k nám!

FTV Prima vypravila včera časně ráno humanitární pomoc pro povodněmi postižené obce. Jedno větší auto směřovalo do Křešic na Litoměřicku, další pak do Lounek na Podřipsku. Nadále žádáme proto své zaměstnance, spolupracovníky a diváky, aby se zapojili do pomoci oblastem zasaženým povodněmi.

Do Křešic dorazil náš kamion “Prima pomáhá” ve čtvrtek odpoledne, humanitární tým doprovázela například herečka z Cest domů Petra Horváthová nebo moderátor Zpráv Tomáš Drahoňovský. Místní už na pomoc čekali, na její složení připravili sál kina. “Je to jediné větší místo v Křešicích, kam to můžeme dát a kam se voda nedostala,” ukazovala prostory členka krizového štábu.

Vykládání pomoci trvalo asi dvacet minut, místní pak zboží rozdělili podle skupin, aby mohli pomoc přehledně vydávat. “Moc děkujeme televizi Prima, že si na nás vzpomněla. Děsím se toho, co nás čeká, až voda opadne. Každá taková pomoc nás posiluje,” řekl starosta Křešic Václav Kovařík. Povodeň v Křešicích napáchá podle všechno stejné škody jako velká voda v roce 2002.

V Křešicích ale byla překvapivě dobrá nálada, přestože voda zasáhla celou obec a v domech jsou místy až dva metry vody. “Teď máme takovou sebeobranu, jsme samá legrácka. Voda v obci stojí, takže nic dělat nemůžeme. Ale až opadne, to bude hrozné,” vysvětloval místní hasič.

“Jsou tu moc milí lidé, zapsala jsem se na list dobrovolníků, pojedu sem uklízet, až to bude potřeba,” řekla Petra Horváthová, zatímco z kamionu pomáhala vykládat balíky s pitnou vodou.

Už od pondělí jsme ve Zprávách vysílali výzvu, aby naši zaměstnanci a diváci nosili do budovy televize na pražskou Palmovku nejnutnější materiální pomoc (košťata, čisticí prostředky, hygienické potřeby…). Ohlas byl veliký. Vrátnicí FTV Prima se ve čtvrtek ráno téměř nedalo projít. Lidé přinášeli balíčky také s oblečením.

Skládali se jedinci, ale i skupiny. Například zaměstnaci z odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra mezi sebou vybrali 13 tisíc korun a nakoupený materiál přivezli na Primu. “Chci taky pomoct, není mi to jedno, když vidím tu zkázu v televizi,” komentovala situaci například seniorka Zdena z Prahy, která věnovala tři balení desinfekčních prostředků.

FTV Prima pak přidala ještě nákup materiální pomoci v hodnotě 100 tisíc korun, v praxi to bylo asi pět palet různých pomůcek a prostředků, které budou potřeba, hned jak opadne voda.

Tým zpravodajství se s další várkou pomoci vypravil do okolí Roudnice na Labem, konkrétně do obce Lounky. Vesničku poničila velká voda už potřetí.

Pojďme spojit síly a pomoc znásobit. Do budovy naší televize v ulici Na Žertvách 24 můžete nadále 24 hodin denně nosit následující materiální pomoc.

Seznam materiální pomoci:Gumové rukavice, holínky, čisticí prostředky, dezinfekční prostředky, lopaty, kbelíky, kartáče, košťata, deky, ručníky, utěrky, nové ložní prádlo, PVC pytle, hygienické potřeby, toaletní papír, papírové kapesníčky, dětská výživa, balená voda, mýdlo a prostředky na osobní hygienu, dětské pleny, ruční svítilny, monočlánky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.