G. I. Joe aneb Velkolepá pohádka pro velké kluky

Akční biják, který toho na vás ve dvou hodinách navalí tolik, jako jiný nestihne ani ve svém druhém třetím pokračování. Připravte se na to být ohromeni. V sobotu, ve 20.15 na Primě.

Američtí kluci si s postavičkami vojáků G. I. Joe hrají ještě dřív, než umí mluvit, a když trochu povyrostou, polapí je jejich komiksová podoba. Nelze se proto divit, že k „dží-aj-džou“ kultu mají mnohem blíž. I přesto ale nezůstane tahle výpravná akční podívaná cizí ani nám. Režisér Stephen Sommers (zodpovědný například za první dva díly Mumie) dokázal příběh vybalancovat tak, aby neotrávil ty, kteří s figurkami vyrostli, ani ty ostatní „nepoznamenané“.

Na téměř dvouhodinové stopáži rozvíjí příběh super tajného, elitního týmu profesionálů G.I.Joe, jejichž úkolem je střežit světový mír a likvidovat mezinárodní organizace padouchů, a dělá to ve velkém stylu. Jak by taky ne, při rozpočtu 175 milionů dolarů. Vážně. Sto sedmdesát pět milionů dolarů! Představte si ty peníze. Můžete mít námitky ohledně příběhu. Můžete si myslet, že tam toho je moc. Že je to neuvěřitelné. Ok, klidně že je to fantasmagorie. Ale provedení, provedení je grandiózní.

Sommers nešetřil vůbec na ničem a do prvního dílu G.I.Joe nacpal všechno, co jako dítě zbožňoval a co dospělí mají tak často tendence odsuzovat. Fantastické akční scény, exploze, střílečky, honičky, Eifellovu věž sežranou nanoroboty, sexy zápornou hrdinku, která se na konci možná promění v kladnou, pokud ji G.I.Joe budou schopni vyjmout z těla nanomity,... Prostě je to takové velkolepé dobrodružství pro velké kluky. A kdo se by se nechtěl stát zase na chvíli dítětem.

Příběh začíná ve chvíli, kdy oddíl NATO vedený americkým vojákem Dukem (Channing Tatum ve své nejlepší formě) převáží novou nebezpečnou zbraň a je atakován špionkou s krycím jménem Baronka (Sienna Miller), shodou okolností Dukeovou bývalou přítelkyní. Baronka rozpráší celý konvoj a hravě by si poradila i se svým ex a jeho parťákem, kdyby je na poslední chvíli nezachránil tým super agentů G.I.Joe. Oba vojáci i s kufříkem obsahujícím nanorobotickou zbraň se dostanou do centrály G.I.Joe, kde jim je nabídnuto, aby se stali součástí týmu, a započnou tvrdý trénink. Jenže vůdce, pro kterého Baronka pracuje, se jen tak nesmíří se ztrátou zbraně a tak do centrály G. I. Joe posílá celý tým svých zabijáků.

Věděli jste, že...

  • V miniroli se zde mihne i Karolína Kurková. Jestlipak ji v hezkém maskáčovém oblečku za obrazovkami počítačů poznáte?
  • Původně měl hlavní roli Dukea hrát Sam Worthington, ale kvůli natáčení Avataru se jí musel vzdát.
  • V jedné z bojových scén mezi dvěma hlavními ženskými protagonistkami si Sienna Miller vykloubila zápěstí a Rachel Nichols se popálila.
  • V rozhovoru pro americký časopis Top Gear se Sienna Miller nechala slyšet, že při natáčení bylo zničeno 112 aut, což byl v době vzniku filmu (v roce 2009) naprosto rekordní počet.

Na G. I. Joe se podívejte v sobotu ve 20:15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.