Geniální objev, co vyvolal jen zlobu, ve filmu Řetězová reakce

Student Eddie objeví, jak získat energii z vody. Mohla by pohánět auta, vytápět města a kompletně nahradit ropu. Jenže to se někomu nelíbí a chce mít vynález pod kontrolou. A to i za cenu likvidace všech, co s tím mají něco společného. Film Řetězová reakce vysílá Prima v pátek ve 22.35.

Akčňák Řetězová reakce si skvěle pohrává právě s otázkou, co by se stalo, kdyby někdo skutečně objevil tak levný zdroj energie, že by najednou bylo ohroženo bohatství ropných gigantů a států, které s ropou obchodují. Došlo by k přepólování společnosti? Zhroutily by se dosavadní hierarchie?

V napínavém thrilleru, kde se mísí věda s akcí, se v hlavních rolích představí hvězdné trio. V roli studenta Eddieho Kasaliviche uvidíte mladistvého Keanu Reevese, který vypadá v polodlouhých vlasech a studentském oblečení úplně jinak, než jak ho známe například ze slavné trilogie Matrix.

Součástí jeho vědeckého týmu je i krásná Rachel Weisz jako doktorka fyziky Lily Sinclair. A v roli donátora Dr. Paula Shannona, který stojí v pozadí tohoto významného vědeckého objevu, uvidíte jako vždy neskutečně charismatického Morgana Freemana. I když až do posledního okamžiku není úplně jasné, na čí straně jeho postava vlastně stojí.

Tým studenta Eddieho představí svůj objev světu a hned druhý den se začnou dít hrozné věci. Lily nejde nastartovat auto, a tak ji Eddie doprovází taxíkem. Když se později vrátí do laboratoře, najde tam spoušť. Jeden kolega je mrtev, druhá kolegyně zmizela beze stopy a samotný reaktor na výrobu energie z vody je tak rozštelovaný, že Eddie musí okamžitě opustit budovu, aby unikl ohromnému výbuchu.

Eddie a Lily se ale stanou hlavními podezřelými. Jde po nich FBI i CIA a navíc jim usilují o život záhadní zabijáci, o kterých není jasné, kdo je řídí. Přesvědčí nakonec oba vědci úřady o své nevině? Nebo se z nich stanou další oběti, jen proto, že přišli na geniální objev?

Na co se můžete těšit:

  • Skvělá akční honička na ledě. Herci prý mohli točit jen několik záběrů denně, protože se vše odehrávalo ve velké rychlosti a navíc mrzlo a silně foukalo.
  • Keanu Reeves jezdí ve filmu na rychlé motorce. Jde o Kawasaki KZ1000 z roku 1976 a Keanu si tento model speciálně vyžádal. Studio Fox koupilo hned pět těchto motorek pro různé scény. Všechny natřeli matnou černí, aby se v oplechování neodrážela světla reflektorů a natáčecí technika.
  • Dokonalé triky výbuchů. Obří exploze komplexu, kde je ukryta laboratoř, byla natáčena s miniaturami v nepoužívané budově bývalé železárny. Uvidíte hned na začátku filmu.

Americký akční thriller Řetězová reakce je plný hvězd, akce a napětí. Dívejte se v pátek ve 22.35 večer na Primu!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.