Seriály a filmy

2. února 2015 12:00

Gabriela Gabrielová

Holka změsta Renée Zellwegerová. Najde lásku v zamrzlém Zapadákově?

Nečekejte od tohoto filmu hluboký filozofující pohled na život. Pokud se ale chcete dobře pobavit, pak je jak stvořený pro súterní večer. Začínáme ve 20:15

Romantická komedie film Holka z města (2009) těží většinu svých vtipů z faktu, že hlavní hrdinka Lucy žije v téměř permanentním slunci v Miami na Floridě a neví nic o drsném životě v mrazivé Minesotě. Mladé manažerce, která je zvyklá na městský život, lodičky na vysokých podpatcích a luxusní kostýmky, to po příletu na americký „venkov“ připadá, jakoby se ocitla na jiné planetě. Je jí pořád zima a nerozumí humoru místních lidí. Zato tu potká někoho, kdo změní její život.

Vysoce postavená manažerka Lucy Hillová (Renée Zellwegerová) se dobrovolně přihlásí na náročnou práci. Restrukturalizovat továrnu, která nemá dobré finanční výsledky. Tuší, že by za to mohlo být povýšení. Jenže když se dozví, že ona továrna leží 2500 kilometrů daleko v zamrzlé Minesotě, poklesne jí čelist. Složitě si zvyká na rázovité postavičky v továrně i ve městě. Ti lidé jsou tak jiní. Ještě víc jí však vadí všudypřítomný sníh, mráz a zima.

Věci se ale začnou hýbat, když je jí na večírku představen pohledný mladík Ted Mitchell, ukáže se totiž, že ani zaťatá městská manažerka není úplně z ledu. I v tak mrazivém počasí přeskočí jiskřička. Když v tom přijde z centrály rozkaz, aby továrnu uzavřela, pracovníky propustila. Tím ale přijde o práci spousta lidí z města, které začínala mít ráda. Jak to dopade s městečkem a továrnou? A jak se vyvine rodící se láska mezi Lucy a Tedem? Půjde každý svojí cestou?

Na pohodový a výborně obsazený romantický film Holka z města se podívejte v úterý ve 20:15 na Primě!

Bude vás bavit:

  • Zimní venkovní scény, které se mají odehrávat v městečku New Ulm v Minesotě se ve skutečnosti natáčely v kanadském Winnipegu.
  • Teploty při natáčení dosahovaly až -55° C, na což si stěžovali hlavně herci, kteří zimou opravdu trpěli.
  • Harry Connick Jr., který hraje hlavního hrdinu Teda v jedné televizní show říkal: „Jsem velký fanoušek Renée. Chtěl jsem logicky vypadat co nejlíp. Ale copak můžete vypadat sexy, když máte na sobě osm vrstev oblečení a z vousů vám padají rampouchy? Příště chci s Renée točit romantickou komedii někde na Bahamách, abych mohl být v tričku nebo do půl těla.“ Taky se těšíme!
  • Herec J. K. Simons, kterého čeští diváci mohou znát z televizního seriálu Closer, přibral pro roli předáka v minnesotské továrně 20 kilo
  • Někteří zlí kritici tvrdí, že Renée Zellwegerová už je na role v romantických komediích stará. Dobře, je pravda, že první zamilované filmy točila už v polovině 90. let. Přesto v blond mikádu vypadá skvěle a obří teplé kombinézy jí sluší stejně dobře jako šik kostýmky a boty na jehlách.

(tes)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.