Seriály a filmy

1. ledna 2018 08:00

Hollywoodské hvězdy ohrozí cosi Pod povrchem

Děsivé zvuky a vjem… Kdo by ve chvíli setkání s podivnými skutečnostmi neznejistil? Krásné Michelle Pfeiffer a jejím blízkým ale obrátí divné úkazy poklidný život doslova naruby. Co se ale za tím vším skrývá? Dívejte se v neděli ve 22.25 na Primě na film Pod povrchem, bude to stát za to.

Mrazivé napětí, to režisér Robert Zemeckis, autor tohoto kriminálního snímku, umí nastolit skutečně promyšlenými prostředky.

Proslavil se filmy Návrat do budoucnosti a už tehdy předznamenal svou budoucí zálibu ve zvláštních efektech. Jak o něm prohlásil jeden filmový kritik, dokáže takové efekty nejlépe ze všech současných hollywoodských režisérů použít k podpoře dramatičnosti děje.

Když si uvědomíte, že stojí za filmy jako Polární expres a Vánoční koleda, budete muset kritikovi dát za pravdu. K tomu ještě přidejte Forresta Gumpa a alespoň zčásti se vám načrtne profil úspěšného režiséra Zemeckise. Vedle skvělé animace miluje ovšem také napětí, což si budete moci ověřit už během pátečního večera na Primě.

Záhady zvláštních domů, které se zjevují novým obyvatelům, jsou vděčné téma. Jak se ale na ně podívat novým okem? Robert Zemeckis to oko má a na chvíli nám jej půjčí.

Uvidíme skrze něj poklidné manželství Michelle Pfeiffer a Harrisona Forda, které naruší zvláštní úkazy. A to si pište, že si skvělí herci s postupnými proměnami nálad svých postav skvěle pohrají. Vždyť Zemeckis je obsadil do hlavních úloh bez jakýchkoliv alternativ, byla to jeho první a jediná volba a bezvadně vyšla.

Tahle trojka tvůrců měla zkrátka na sebe štěstí. Také proto, že další oblíbený herec Zemeckise Tom Hanks, se kterým ve stejnou dobu natáčel film Trosečník, musel během natáčení hubnout a nechat si narůst svůj vlastní plnovous. Trosečník byl tedy na chvíli zastaven a ustoupil filmu Pod povrchem, ve kterém herci nemuseli ani na váhu a ani si nechávat narůst vousy. Ono by to zarostlé Michelle stejně neslušelo!

Ve filmu Pod povrchem je právě na svůdnosti, křehkosti a jakési vnitřní čistotě Michelle vystavěn děj i postupné děsivé rozřešení záhady. Vy se tak můžete v neděli ve 22.25 na Primě těšit nejen na okouzlující krásu představitelky Clarie a neutuchající hereckou zručnost Harrisona Forda v roli jejího manžela Normana, ale také na propracovaný děj a skvěle vytvořené hrůzné mysteriozní efekty. Zkrátka jak to oceňovaný režisér Robert Zemeckis umí!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.