Seriály a filmy

15. srpna 2021 14:00

Honba za klenotem Nilu: Romantika Michaela Douglase a Kathleen Turner nyní v Africe

Honba za klenotem Nilu - upoutávka

Ve volném pokračování Honby za diamantem má mladá spisovatelka Joan Wilderová romantiky takzvaně až po krk. Čím to? Nechte se překvapit! Nalaďte se na dobrodružný film Honba za klenotem Nilu.

V pondělí 16. srpna od 20:15 se na Primě vrátí jedna z oblíbených filmových dvojic. Joan (v podání Kathleen Turner), jedna z nejúspěšnějších spisovatelek dobrodružných romantických příběhů, má za sebou několikaměsíční plavbu po světových oceánech spolu s milovaným mužem (Michael Douglas). Užívá si exotická jídla a kouzelné západy slunce. Zdá se, že je vše tak, jak má být. Jenže každá romantika se brzy omrzí, ono totiž čeho je moc, toho je příliš.

Když se k tomu připojí spisovatelský blok, Joan je jasné, že se sebou musí něco udělat, dokud je čas. Hodiny nemilosrdně odbíhají a poukazují na tříměsíční zpoždění. Tohle si přece nemůže dovolit! A tak se asi nikdo nepodiví, když Joan skočí po prvním dobrodružství, které se naskytne. Klíčem k příběhu se stává mužný šejk Omar, budoucí sjednotitel kmenů v povodí Nilu. Díky němu mladá spisovatelka zažije dobrodružství, o jakém se jí ani ve snu nezdálo.

I mistr filmař se někdy utne

  • Núbijec, který bojuje s Jackem o Joaninu ruku, má na ruce snubní prsten.
  • Když Ralphovi dojde, že stojí na uhlících, otočí se doleva a odchází. Ale detail jeho kroků ukazuje otočku vpravo.
  • Letoun F-16 je jednou z nejhorších rekvizit v dějinách filmu. Že jde o model, je vidět v každém detailním záběru. Evidentní jsou například „švy“ na oknech a na břiše letadla.

Kathleen Turner a démon alkohol

Málokdo ví, že hereččiny problémy s alkoholem byly v jeden čas fatální natolik, že ji ohrožovaly na životě. Pila přitom proto, aby alkoholické opojení ulevilo od bolesti způsobené revmatickou artritidou: „Byla jsem hloupá. Nechtěla jsem si ničit žaludek prášky na bolest, tak jsem to řešila vodkou. A zničila si mozek. V poslední fázi jsem k vodce přece jen ještě přidala prášky a sebedestrukce byla dokonána,“ dodává Turner. „Propadala jsem šíleným depresím. V přestávce divadelního představení Absolvent jsem do sebe házela jednu vodku za druhou. Několikrát jsem se zpila do bezvědomí. Naštěstí je to minulost. Ale chci o tom mluvit, abych varovala ostatní.“

Režie: Lewis Teague Scénář:Mark Rosenthal, Lawrence Konner Kamera:Jan de Bont Hudba: Jack Nitzsche Hrají:Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito, Spiros Focás, Holland Taylor

Dobrodružný film Honba za klenotem Nilu uvidíte v pondělí ve 20:15 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky Michael Douglas Honba za diamantem Dobrodružný

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.