Seriály a filmy

30. července 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Hra s nevěrou se nevyplácí. Poznáte v neděli!

Parádní thriller s Jennifer Aniston a Clivem Owenem, který vás chytne od první minuty a udrží napjaté až do posledních vteřin. Dívejte se v neděli, od 22.25 na Primě.

Tohle je takový bombonek, třešnička na dortu nedělního večera. Thriller vyrobený podle kvalitního receptu, který má vše, co by dobrý thriller měl mít: hvězdné obsazení, napětí, kvalitní zápletku, chytrý scénář a silné momenty překvapení. Začne to docela nevinně, ale po chvíli zjistíte, že jste unášeni spádem událostí, které vás již nepustí.

Charles (Clive Owen) se jednoho dne ve vlaku seznámí z female fatal Lucindou. Ač oba zadaní a s dětmi, jejich přitažlivost brzy přeroste zdravou mez a ke své vlastní škodě skončí v hotelovém pokoji. Jenže zde dochází k prvnímu z dramatických zvratů, když do pokoje vtrhne brutální padouch LaRoche (Vincent Cassel), Cliva zbije a Lucindu namístě znásilní. Oba milenci se domluví, že s ohledem na své rodiny incident policii neoznámí. Jenže Charlesův život se brzy poté mění v noční můru plnou vydírání, násilí a zločinu, ze které zdá se není možné uniknout. Všechno, co dosud měl – spokojené manželství, dcera, úspěšná kariéra - se mu před očima mění v trosky a proto se rozhodne vsadit všechno na jednu kartu.

Věděli jste, že...

  • Znalci francoužštiny by to v originále jistě postřehli. Když se padouch LaRoche vkrade do Charlesova domu, oznámí jeho dceři francouzky: „Je m’appele LaRoche, comme une petite roche qui va bientôt baiser ton père par derrière“, což v překladu znamená „Jmenuji se LaRoche, jako malá skála (rock), která brzo osouloží tvého tátu zezadu.“ Pak jí vysvětlí v angličtině, co to znamená: „Jmenuji se LaRoche, to znamená skála. Jako malé úlomky skály valící se řekou.“
  • Film se v originále jmenuje Derailed, což znamená Vykolejení, a jeho děj se odehrává v Chicagu. Shodou okolností byl snímek uveden do kin zhruba 2 měsíce po nehodě vlaku v Chicagu, který vykolejil, 2 lidi zabil a 80 zranil. Ač ve filmu k žádnému vykolejení vlaku nedojde, společnost Metra, která linky provozuje, se neúspěšně pokoušela název snímku na poslední chvíli změnit.

Chybička se vloudí...

  • Když Charles poprvé zmešká svůj vlak, na nástupiště silně prší. Jak ale kamera couvne a záběr se rozšíří, vidíme, že všude jinde kromě nástupiště je krásný a slunný den.
  • Při záběru na vlaky zvenku je jasně vidět, že jde o dvoupodlažní vagóny. Při pohledu zevnitř si ale všimněte, že jde o vagony jednopodlažní.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.