Seriály a filmy

13. června 2020 06:00

Hříšný tanec: Fenomenální slaďák, v němž Baby nebude sedět v koutě a tajemství jeho zákulisí

Jennifer Grey a Patrick Swayze, dnes již legendární dvojice nehynoucí romantické klasiky, kterou můžeme sledovat stále dokola. Dívejte se ve středu 24. června na Hříšný tanec ve 20.15 na Primě a užijte si prázdniny, na které se nazapomíná.

S Horečkou sobotní noci nebo Flashdance se Hříšný tanec jistě řadí mezi nejlepší taneční filmy vůbec. Hříšný tanec je prvním filmem, kterého se prodalo přes milion kopií.

Film, jako je tenhle, se podaří natočit jednou za generaci. Kouzlo letního romantického dobrodružství však můžeme prožívat všichni opakovaně. Romantickou hlavní linku koření mírná erotika. Obě části pak perfektně pojí dohromady vtipné scény a hlášky, které za dobu vysílání filmu již zlidověly.

Nalaďte se na prázdniny. Hříšný tanec si užijte ve středu 24. června ve 20.15 na Primě.

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem (Patrick Swayze).

Když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje.

Pozadí slavného tanečního trháku. Žádnou lásku nečekejte!

Zatímco herečka Jennifer Grey se proslavila právě v Hříšném tanci, o osm let starší Patrick Swayze byl v době natáčení snímku už známým hercem s chutí dokázat ve filmu ještě mnohem více. Jeho role před a vlastně i ty budoucí, „hříšňák Johnny“ nakonec zastínil. „Tak usilovně jsem pracoval na tom, abych byl skvělým hercem. A role tanečníka se stala mou pozůstalostí. Nechtěl jsem, aby si mě lidé pamatovali jenom to, že umím kroutit boky,“ posteskl si Patrick Swayze ve své knížce Time Of My Life, kterou dokončil krátce před svou smrtí na rakovinu slinivky v roce 2009. Přitom právě Hříšný tanec z něho udělal tu velkou hvězdu, lamače srdcí. V kontextu s tím, jak herec vlastně zrovna tuhle roli rád neměl, se naštěstí nedožil momentu, kdy jeho výrok „Baby nebude sedět v koutě“ vyhrál v anketě společnosti www.OnePoll.com o nejlepší filmové hlášky. Legendární skladba The Time Of My Life, kterou film vrcholí, si dokonce vysloužila Oscara.

Scéna, která ve scénáři nebyla

Vybavujete si Swayzeho frustrovaný pohled, který na Grey „hodil“ při legendární „lechtající“ scéně? Tak ten ve scénáři nebyl. Herečka byla skutečně tak lechtivá. Kvůli této scéně se dokonce protáhlo natáčení a filmaři museli u Mountain Lake, kde obrazy tanečního tréninku vznikaly, dobarvovat nazeleno žloutnoucí stromy.

Hříšný tanec nebyl prvním společným účinkováním Grey a Swayze před kamerami. Zahráli si spolu už ve sci-fi filmu Rudý úsvit, kde si na rozdíl od tanečních rytmů vzájemně vůbec nesedli. Dokonce se traduje, že Jennifer Patricka přímo nesnášela, a proto ji pak osobně musel přemlouvat, aby po jeho boku hrála v Hříšném tanci.

Dalším dávno zapadlým faktem o obsazení hlavních rolí Hříšného tance je, že o roli Baby měly zájem také herečky Sarah Jessica Parker nebo Winona Ryder. Scenáristka Eleanor Bergstein s producentkou Lindou Gottlieb však trvaly na obsazení role Jennifer Grey.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.