Hvězda Rizzoli & Isles se přidala k boji proti sexuálnímu násilí a obtěžování

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně VI (12) - upoutávka

Herečka ze seriálu Rizzoli & Isles se připojila jako většina Hollywoodu k boji proti sexuálnímu násilí nejen ve filmovém byznysu. Má herečka snad nějaké zkušenosti s takovým chováním?

Co uvidíte na Prima LOVE už tento čtvrtek?

Jane prochází své staré případy, aby zjistila, kdo ji pronásleduje a vyhrožuje jí. Dostává bodyguarda a velmi se bojí o matku. Pak se ale ukáže, že cílem pronásledovatele, který ji chce co nejvíce ranit, je někdo jiný...

Sledujte Rizzoli & Isles na Prima LOVE ve 20.15 každý čtvrtek.

Times up se Sashou Alexander

V rámci předávání Zlatých glóbů minulý týden se rozšířilo hnutí #TIMESUP, které navazuje na dění v posledních měsících, kdy se většina světa zabývala bojem proti sexuálnímu násilí na sociálních sítích. Ženy a muži s hashtagem #meetoo zveřejnili příběhy, kdy byli sexuálně atakováni či zneužiti v jejich pracovním prostředí. Během tohoto hnutí se na svět dostalo několik šokujících skandálů, které s největší pravděpodobností zničí kariéru slavným mužům, jako je oscarový herec Kevin Spacey, či jednomu z nejdůležitějších mužů Hollywoodu, producentovi Harveymu Weinsteinovi a mnoha dalším.

Zlaté glóby letos zaplavily zásadně černé róby na podporu všech obětí sexuálně motivovaných zločinů. Herečky a herci vyjádřili podporu všem ženám, které si prošly takovou zkušeností. Hnutí Times up, tedy "je na čase", bojuje proti sexuálnímu zneužívání. Podle stejnojmenné nadace podporující oběti sexuálních útoků a sexuálního obtěžování na pracovišti, je právě na čase toto jednání úplně vymýtit. K hnutí se připojila většina hollywoodských hereček, jako je například Maryl Streep. Poslední novinky mluví i tom, že americký herec Mark Wahlberg daroval nadaci 1,5 milionu dolárů na pomoc všem obětem.

Chladná k obrovskému hnutí, které by nakonec opravdu mohlo zlepšit situaci nejen v Hollywoodu, nezůstala samozřejmě ani představitelka seriálové Maury z Rizzoli & Isles.

Sasha Alexander na svém Instagramu vyjádřila slova podpory a obdivu všem, kteří se postavili proti společenskému systému, jenž takové chování legitimizuje.

"Bylo neuvěřitelné poslouchat všechny inspirativní řeči na Zlatých glóbech. Hlavně proto, že jsem takové chování brala dlouho jako normu. Práce pro mě znamenala také to, že se člověk v takovém nepříjemném prostředí buď naučí chodit, nebo se utopí. Osobně jsem vždy odcházela z práce kvůli "toxickému prostředí" nebo jsem rovnou odmítla spolupráci. Vždcky budu obdivovat ženy, které se dokážou postavit proti společenskému systému, diskriminaci a sexuálnímu obtěžování. Dnes jsem se naučila, že jsme všechny trpěly potichu," napsala Sasha Alexander.

Sledujte ji každý čtvrtek ve 20.15 na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.