Hvězda s asijskými kořeny odstoupila z Hawaii 5-0 kvůli platu. Bílí kolegové brali o deset procent víc!

Hawaii 5-0 VI (16) - upoutávka

Herce Daniela Dae Kima můžete znát nejen ze super seriálu Ztraceni, ale na Prima LOVE ho můžete sledovat každ pátek v kriminálce Hawaii 5-0. Herec s korejskými kořeny se nepohodl s televizním kanálem CBS na velikosti jeho platu. Jeho bílí kolegové brali o 10 až 15 procent více.

Co uvidíte během pátečního večera s Hawaii 5-0?

Kriminální seriál Hawaii 5-0 vás zavede na slunný ostrov, kde rozhodně není nuda. O tom moc dobře ví místní speciální jednotka, jež se soustředí na vraždy.

Steve chce po svém holiči, který má právnické zkoušky, aby obhajoval informátora obviněného z vraždy… Více uvidíte v pátek ve 20.15 na Primě.

Platové nerovnosti v CBS

Rok 2017 byl i pro fanoušky seriálu poměrně náročný. Na začátku roku totiž hvězda seriálu na svém facebookovém profilu zveřejnila oficiální prohlášení o tom, že v nové řadě už dále nevystoupí. Daniel Dae Kim poděkoval televiznímu kanálu a hlavně fanouškům s oficiálním důvodem, že se se CBS nedomluvili na další smlouvě a Kim se tak rozhodl opustit celý projekt.

5 nejlepších hlášek z Hawaii 5-0

Zastřený důvod se však hodně rychle rozmázl v mediálním světě, kdy mediální deníky přišly s informací, že Daniel Dae Kim společně s hereckým kolegou Grace Parkem, opustili seriál hlavně kvůli finančním nerovnostem. Ukázalo se, že v jednadvacátém století oba dva herci s asijskými kořeny brali o deset až patnáct procent méně než jejich bílí kolegové. A jelikož se jejich bílí kolegové k nerovnému odměnování nevyjádřili, Daniel Dea Kim a Grace Park ze seriálu odešli, nenašli zastání na žádné straně barikády.

HEREC SERIÁLU HAWAII 5-0 MĚL BÝT NOVÝM BONDEM. ROLI MU VYFOUKL DANIEL CRAIG.

"Vím, že být hercem s asijskými kořeny mi automaticky dává menší šanci najít práci, ale jde o to, že si vážím sám sebe," vysvětluje Kim svůj odchod ze seriálu Hawaii 5-0. Boj o rovné platy v televizním byznysu stále přetrvávají. O stejně vysoký plat si například řekla herečka Robin Wright, která brala o dost méně než její kolega Kevin Spacey v seriálu Dům z karet. A televize BBC momentálně prochází skandálem, kdy se ukázalo, že moderátoři berou o desítky procent více než moderátorky stejného pořadu.

Sledujte Hawaii 5-0 na Prima LOVE ve 20.15 každý pátek!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.