Iva Kubelková: Jasně, že si občas přečtu bulvár

Iva Kubelková je novou tváří TOP STAR magazínu, pořadu o celebritách a dění v českém showbusinesu. Jak to má s bulvárem ona sama? Dívala se vůbec někdy na TOP STAR magazín? Přečtěte si v našem exkluzivním rozhovoru.

V současnosti se spíš než modelingu věnujete herectví a moderování, jak jste se nim dostala?

Moderování se věnuji již více než deset let. Herectví možná ještě déle. Dostala jsem se k tomu velmi jednoduše. Vždy mi někdo poprvé zavolal a zeptal se mě, jestli bych nechtěla akci odmoderovat, nebo mi nabídl roli. Ty televizní moderace i seriálové role přišly vždy po nějaké době, kdy jsem získávala zkušenosti z těchto profesí mimo televizní obrazovku. Úplně první televizní moderace pro mě bylo moderování slavnostního předávání cen fotbalista roku. Tuším, že to byl rok 2000. A první hereckou roli jsem dostala v divadle F.R.Čecha ve hře Dívčí válka.

Zkuste porovnat herectví a moderování? V čem jsou tyto disciplíny podle vás podobné a v čem se pro vás liší?

Tyto dvě disciplíny se vůbec nepodobají, i když si to většina lidí myslí. V moderování jste vždy sám za sebe, dnes vede přirozenost a bezprostřednost, kde každá příliš naučená a nazkoušená věc tak trochu drhne. Zvlášť, když jde o přímé přenosy. Při hraní jste za roli, i když do toho vždy tak trochu vložíte kus sebe. To, že někdo umí dobře hrát, vůbec neznamená, že bude umět moderovat a opačně. Obojí jsou velmi náročné profese. A to zjistí každý, kdo si to zkusí!

Co se vám líbí na postavě, kterou hrajete v seriálu Cesty domů? Máte s doktorkou Alicí něco společného?

Alice se vyvíjí. Ze začátku to byla taková trochu potvora, dnes je to nedílná součást kardiochirurgie a vždy stojí na té správné straně pravdy a spravedlnosti. Takže v poslední době je mi hodně sympatická.

Máte nějaký rituál, který vám pomáhá naučit se text postavy? Jak se texty učíte?

Žádný rituál nemám. No i když možná jeden ano. Děti musí spát :-) Pak jde učení snadno.

Jak se těšíte na spolupráci s TOP STAR magazínem?

Těším se moc. Těším se na nové lidi a nový formát moderování. Pořad, který jsem moderovala 6 let na ČT, byl totiž přímý přenos a studiové moderování Top Staru se předtáčí. Bude to pro mě větší pohoda. Myslím, že si to budu užívat. Samozřejmě, že to vše také hodně záleží na atmosféře, kterou vždy kolem natáčení vytváří lidé.

Jaký máte vztah k bulváru a vůbec novinářům? Ví se o Vás, že si při rozhovorech dáváte na své soukromí docela pozor…

Můj vztah je neutrální. Pokud je ke mně někdo slušný a dodrží to, na čem jsme se domluvili, nemám vůbec žádný problém. Jsem si vědoma toho, že bulvár je nedílnou součástí mediálního prostoru, ale myslím si, že dobrý bulvár je třeba umět dělat. Jsem ráda, že TOP STAR není prioritně bulvární pořad, ale je to lifestylový pořad, který má každá dobrá komerční televize v každé zemi.

Přečtete si občas nějaký bulvární plátek? Viděla jste někdy TOP STAR magazín?

Samozřejmě, že si občas přečtu nějaký ten bulvár. Mimo své činnosti mám také reklamní a mediální agenturu a jako člověk, který vystudoval média, působím jako mediální poradce v oblasti mediální politiky, mediálního obrazu a komunikace s veřejností, takže musím mít přehled. Jasně, že jsem viděla někdy TOP STAR. Je to dobře dělaný magazín. V posledních dílech jsem si všimla, že reportáže mají vždy pozitivní nádech a to se mi moc líbí. Nikdo se evidentně do ničeho nenutí, často jsou zmiňované charitativní akce a na reportérkách je vidět, že mají s osobnostmi důvěryhodný vztah. Kdybych měla pocit, že TOP STAR je nějaký špinavý bulvár, nikdy bych do něj nešla.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.