Jak budou vypadat Poslední dny planety Země?

Poslední dny planety Země vás přenesou mezi odvážnou skupinku hrdinů, která se snaží odhalit mimozemskou hrozbu naší planetě. Tříhodinové vědecko-fantastické drama startuje v sobotu ve 20.15 na Prima family.

Přelomová vesmírná mise Pericles končí tragicky poté, co je její velitel infikován tajemnou nemocí a skončí v ústavu pro choromyslné. Uchovává děsivé tajemství, které může odhalit pouze archeolog Lloyd Walker s entomoložkou Marrianne Winters.

Při svém pátrání se stanou svědky hrůzného mimozemského spiknutí a odhalí podzemní kolonii neznámých tvorů. Zvláštní chování mnoha lidí v jejich okolí naznačuje, že je cosi v nepořádku s lidskou populací.

U Neptunu je neznámý měsíc. Byl objeven zcela nečekaně

Tříhodinový snímek z produkce populárního televizního kanálu Hallmark přináší vědecko-fantastické elementy zaobalené do detektivního odhalování úmyslu mimozemšťanů, maskujících se za lidi.

Kvality snímku dokládá především jeho obsazení známými herci.

V čele se představí především hollywoodská herečka Daryl Hannah jako tajemná vůdkyně konspirace, proti níž se jako Walker postaví Gil Bellows známý ze seriálu Ally McBealová spolu Campbellem Scottem. Společně během dvoudílné minisérie odemknou záhadu mise Pericles, přijdou na kobylku mimozemskému plánu a nakonec se jej pokusí také zastavit.

NASA smazal ze svého archivu fotografie UFO. Proč?

Poslední dny planety Země si pohrávají s mrazivou premisou, že lidstvo není ve vesmíru samo. Ačkoliv nebyl do dnešního dne odhalen jediný validní důkaz existence jiných civilizací, vědci nad touto otázkou přemýšlejí už nějaký ten pátek.

V roce 1961 například vědec Frank Drake sepsal v jistých kruzích slavnou Drakeovu rovnici, z níž vypočítal, že v naší galaxii může být tisíc až sto milionů civilizací. Rovnice byla spíše myšlenkovým cvičeným založeným na sérii pravděpodobností, avšak s tím, jak vědci za poslední dekádu objevili stovky planet mimo sluneční soustavu, se Drakeovy výpočty zdají stále aktuálnější.

Albert Einstein kdysi řekl, že existují pouze dvě možnosti: buď je lidstvo ve vesmíru samo, nebo není. A obě jsou dle něj mrazivé stejnou měrou.

Vychutnejte si proto s Posledními dny planety Země vizi jedné neblahé mimozemské návštěvy. Už v sobotu ve 20.15 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.