Jak dnes dopadne Prostřeno!? Podařilo se kuchařkám uvařit do stovky?

Po celkem idylickém mužském vaření v Praze jsme se tento týden rozptýlili po středních Čechách a prožívali tvrdší soupeření v ryze dámském provedení. Jsou snad ženy soutěživější než muži? Tyhle určitě.

Dámy dělí povahové rozdíly, ale také věk. O „největší rýpalku týdne“ se strhl nevyhlášený zápas mezi nejstarší sebevědomou Věrou a mladou svobodnou maminkou Terezou, která je u stolu pěkně vybíravá. Chutná Tereze vůbec něco?

Povinným úkolem týdne bylo tentokrát připravit libovolnou lahůdku teplé kuchyně, která nepřijde na víc než na stovku. Jak se s tím ženy vypořádaly, můžeme sledovat na Primě od pondělí do pátku v 18 hodin, uplynulé dny už teď na PrimaPlay ZDE.

Pátek - finále: Dnes vaří zamlklá Miroslava (50)

Zatímco Věra nenechává nikoho na pochybách, co jí chutná a co si myslí, páteční hostitelka je poněkud bez názoru. Paní Mirka působí na soupeřky jako nejméně komunikativní hostitelka ze všech. Poslední kuchařka vaří a prostírá v kuchyni své nejstarší dcery, která bydlí naproti – stejně je prý u ní pečená vařená.

Co čeká Středočešky ve finále? Mirka pracuje jako pomocná síla ve školní kuchyni, a jako by se inspirovala tamním jídelníčkem. Vývar s knedlíčky a hovězí na česneku s bramborovým knedlíkem a špenátem je klasika jako vyšitá. Tři jídla s česnekem, přitom Mirka dosud česnek odmítala, vrtá ostatním hlavou. Úvodní caprese k tomu moc nepasuje a vůbec se nechytí úkol týdne v podobě smaženky.

Vlastní děrovaná buchta se srazí a poleva rozteče – nervy zkrátka pracují na plné obrátky. I poslední zábava by se líbila mužům – shazování plechovek proudem hasičské stříkačky by si velcí kluci vychutnali. Potěší i velké holky? Nebo si víc užijí u rozboru svých charakterů?

Tak už dnes se dozvíme, kdo vyhraje. Pokud si chcete zrekapitulovat předchozí díly, tady přinášíme info v kostce nebo si je přehrajte na Prima Play ZDE.

Pondělí: Kateřina první (24)

Mladá, usměvavá a sympatická hostitelka se musí vyrovnat s faktem, že na její večeři do Tuchlovic dorazí samé ženy, přestože by mnohem radši uvítala muže. Asi tuší proč. Ženy jsou k jejímu jídlu kritické.

Navíc ji pronásleduje smůla – v kuchyni došel plyn, proto se vaření komplikuje. „My máme hlad, my chceme jíst, my máme žízeň!“ ozývá se z jídelny a hostitelka neví, kam dřív skočit. Přitom nešetřila na surovinách a jídlo podává hezky upravené.

Ale salát s uzeným lososem a ještě růžová vepřová panenka naštve paní Věru, která ryby nejí a nevěří tomu, že „čekala čtyřicet minut na nedodělané maso a studené pyré z mrkve a brambor“. Polévkové krémy nesnáší – bohužel pomodoro je přesně tenhle typ polévky. Navíc je moc kořeněné, málo teplé, příliš kyselé, nedosolené atd. – dámy jsou v kondici.

Moučníky budou hned dva. Proč? První je povinný a koláč se švestkami z Katčina mrazáku se do předepsané stokoruny určitě vejde. Jak se chytne zábava v rytmu zumby a „oficiální“ čokoládový dezert?

Úterý: Důchodkyně Věra (71)

Paní Věra není žádná pohádková babička, ale sebevědomá žena s vlastním názorem. Nejstarší hostitelka má celkem jasno už po včerejšku: „Nejvíce mi vadí, že jsou neupřímné a falešné,“ hodnotí mladší soupeřky. A trochu jim zamotá hlavu.

Návštěva ji tipovala na českou klasiku, ale Věra si překvapivě zvolila čínské menu se zelným salátem s houbami, čínskou polévkou z hovězího žebra se skleněnými nudlemi a pekingským masem z pravé svíčkové s rýží. Koláč s broskvemi a máslovou drobenkou také nebyl ošizený. Nápaditá je hra s pamětí, kterou paní Věrka musí podle vlastních slov procvičovat, když nechce, aby jí na dveře zaklepal nepříjemný německý host, pan Alzheimer.

Trochu drsný smysl pro humor hostitelku neopouští ani ve vlastní kuchyni a je silným kořením celého týdne. Bývalá provozní je ale sama na kritiku citlivá a slibuje, že od zítřka bude oplácet stejnou mincí. Terezo, těš se!

Středa: Hráčka Tereza (25)

Největší hráčka Terezka by moc chtěla a potřebovala vyhrát, ale sklízí, co zasela. Její večeře není asi vůbec špatná, dokonce projeví i talent pro improvizaci, ale svým rýpáním a šťouráním v jídle si popudila včerejší hostitelku, která jí nic nedaruje.

Předkrm – olivy v masíčku, telecí smažená kotletka plněná sýrem a dva druhy chutných bramborových příloh nevypadají vůbec špatně, ani polévka z červené čočky nebude špatná, „barevná sklenička“ s mascarpone a ovocem potěší oko a také nezarmoutí chuťové pohárky, ale co je to platné, když dvě soupeřky nejedí čočku, a Věra navíc nemusí smetanový pohár, smažené atd.

I Tereza doufala, že přijdou muži a přichystala si adrenalinovou zábavu. Pány by nadchla, jak ale ocení dámy jízdu na tankodromu v Milovicích? Už tak středeční stolování připomíná bojiště.

Čtvrtek: Kateřina druhá (48)

V domě v Klecanech u asi nejlepší hostitelky týdne je příjemné prostředí i dobré jídlo. Ale velkým zklamáním bude zábava. Od nadšené masérky účastnice čekaly pochopitelně masáž, jenže se dočkaly pro Terezu „nesnesitelně nudného“ kreslení na sklo.

Tomu předcházelo menu s kouzelnou dýní a tajemným šátečkem, babiččinou letní polívečkou, jehněčím na majoránce a česneku s italskými brambůrky. Jídlu snad ani nebylo moc co vytknout – bohužel jehněčí maso zůstalo tuhé.

Zato úkol týdne splněn na jedničku; dobrá pečená zelenina se k jižansky laděnému hlavnímu chodu báječně hodila. Závěrečné „marschmelounové pokušení“ bylo hlavně pokušením k rozpoutání dohadů o neexistujících melounech a neviditelných bonbonech – Terka ani paní Věra nezklamaly. Vlídná hostitelka se snažila všem vyjít vstříc, ale odrazí se to při bodování?

Více o pořadu najdete na stránkách Prostřeno! ZDE.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.