Jak najít toho pravého, když se vám to stále nedaří?

Máte třicítku za sebou a stále jste single? Toužíte-li po rodinném životě, pravděpodobně už se cítíte trochu pod tlakem. Biologické hodiny tikají a také příbuzní a přátelé stále častěji pokládají nenápadné otázky, zda je někdo na obzoru. Jenže kde hledat a jak na to, aby se vztah vydařil?

Jak vypadá vaše seznamování?

Jdete štěstí aktivně naproti a vyhledáváte sama příležitosti, kde můžete nové protějšky potkat? Zkuste se zamyslet nad tím, jak se na prvních schůzkách chováte. Muži obecně nemají příliš rádi, když ženy takzvaně tlačí na pilu. Pokud tedy potkáte atraktivního muže a vy už myslíte na zásnubní prsteny a v hlavě vám hrají svatební zvony, možná chybujete hned na začátku. Třebaže takové myšlenky nahlas nevyslovíte, muži z vás touhu po rychlých závazcích vycítí a zařadí zpátečku.

V žádném případě to neznamená, že byste si měly hledat muže na jednu noc a hledat lásku „přes postel“, ani by to nikam nevedlo. To, co potřebujete, se nazývá trpělivost.

Každý vztah se musí budovat

Myslete na to, že ani vy sama nechcete nic uspěchat. Právě to totiž může být příčinou, proč se vám v tomto ohledu dosud v životě nedařilo. Snažte se tedy nejprve muže dobře poznat – mluvíme o zálibách, morálních hodnotách, životních cílech a podobně. Stejně tak se vy svému potenciálnímu vyvolenému postupně otevírejte. Zjistíte, zda máte podobný smysl pro humor a zda může vaše soužití fungovat. Teprve po několika týdnech, či dokonce měsících můžete postupně otevírat i témata mateřství a rodinného života. Můžete se podělit o to, že už po dítěti toužíte a máte pocit, že času moc nezbývá.

Muži do jisté míry čelí podobnému problému, většinou chtějí strávit život se ženou podobného věku. Příklady, kdy starší muži žijí s výrazně mladší partnerkou, jsou sice do očí bijící, zdání ale klame a zdaleka jich není tolik, jak se zdá.

Není ten pravý doslova za rohem?

Mnoha vztahům bránilo ve štěstí jen prolomení obav a studu. Často na sebe dělají oči kolegové v práci nebo sousedé před domem. Žádný ale nedá najevo, že by z prvotního zalíbení mohlo být něco víc. Pokud máte pocit, že máte v okolí muže, se kterým by to mohlo fungovat, ale z jeho strany žádný signál nepřišel, zkuste štěstí sama a oslovte ho. Vždyť nemáte co ztratit a získat naopak můžete hodně!

Změňte oblast hledání

Jestliže ale podobné „jednoduché“ příležitosti v okolí již nemáte, možná je na čase změnit okruh hledání. Můžete třeba vyrazit na dovolenou k jezeru, přihlásit se na nové zájmové kroužky, doplnit si vzdělání (proč nespojit dvě užitečné věci dohromady?), nebo dokonce změnit zaměstnání. Nabízejí se i různé seznamky a další aktivity pro nezadané. Možností je v tomto ohledu poměrně hodně, stačí hledat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.