Seriály a filmy

30. prosince 2019 05:47

Jak se točily Bony a klid 2? Režisér Vít Olmer a fotky z placu napoví

Režisér Vít Olmer se opět usadil do režisérské sesle a pustil se do natáčení pokračování kultovní "vekslácké romance" Bony a klid 2. Na pomoc si přizval herce z prvního dílu, ale i pár neokoukaných tváří. Jak natáčení dopadlo uvidíte v neděli 5. ledna od 20.15 v pokračování slavné české komedie Bony a klid na Primě.

Ulice v centru Prahy před třiceti lety patřily vekslákům. Vydělávali velké peníze, ale nakonec skončili ve vězení. O čtvrt století později zastávají významné politické a podnikatelské posty. A ani tentokrát nehrají úplně čistou hru. Naivní mladík Martin se vypraví z Boleslavi do Prahy sehnat peníze. Dostane se do jejich středu a přesvědčí se o tom na vlastní kůži...

Podívejte se na televizní upoutávku k filmu Bony a klid 2:

Ve volném pokračování slavné české komedie Bony a klid se můžete těšit na "starou partu" Evu (Veronika Jeníková), Bínyho (Roman Skamene), Martina (Jan Potměšil), ale i Richarda (Josef Nedorost) a Karla (František Švihlík). K nim přibudou ve výraznějších rolích ještě Jakub Prachař a Gabriela Kratochvílová, Česká Miss 2013.

Vít Olmer: Richard? Jeho předobrazem je západočeský kmotr!

Proč jste se po letech znovu vrátil k příběhu bývalých pražských veksláků a riskujete častý osud „dvojek“ úspěšných filmů, které obvykle pokulhávají za popularitou snímku prvního?

Tuhle jsem si přečetl v nějakém článku, že jsme po sametovce budovali „vekslácký kapitalismus“. Bývalí „penězoměnci“, obdaření nesporným obchodním nadáním, se dnes překabátili, jsou z nich podnikatelští podvodníci, kmotři, dokonce poslanci. Policie se jim v poslední době snaží jít po krku, ale je to obtížné, protože jsou, stejně jako kdysi, pevně propojeni s politickými a justičními špičkami. Myslím, že „dvojka“ pokulhávat nebude – pokud ovšem lidé kvůli drahým lístkům, stahování z netu apod. postupně nepřestanou chodit do kin vůbec.

Nakolik je při psaní scénáře výhodou psát postavy na míru konkrétním hercům?

Kromě nováčků Jakuba Prachaře a Gabriely Kratochvílové se ve filmu objeví původní stará garda: Jan Potměšil, Josef Nedorost, Miloslav Kopečný, Veronika Jeníková a především – Roman Skamene. Tomu jsem pokračování jeho životní role zvané Bíny či Klídek ušil na tělo. Ale doslova znovu jsme ušili i ten jeho legendární klobouček.

Jaká byla spolupráce s herci – těmi původními i novými?

Ti ze „staré gardy“ vpluli do svých postav, jako kdyby ani neuplynulo čtvrt století. Úžasně mě překvapil například Jan Potměšil. Je neuvěřitelné, s jakou nevyčerpatelnou energií, kreativitou a pozitivností si počíná i se svým handicapem! Jakub Prachař je vynikající hráč s velkým komickým talentem a Gabriela Kratochvílová, Miss 2013, mě zaplaťpánbu po první klapce zbavila počátečních obav, že na svoji úlohu nebude stačit.

Vzpomenete si ještě nyní, s odstupem, s jakými emocemi jste prožíval první a poslední natáčecí den filmu Bony a klid 2?

První natáčecí den se u mě střídalo dojetí, že opět pracuju se starými hereckými kamarády, s hrůzou, abych splnil náročný natáčecí program. Po poslední klapce mi spadl ze srdce kámen velký asi jako Tunguzský meteorit.

Skrývají se za charaktery příběhu nějaké živé vzory, existující předobrazy?

Samozřejmě, Bíny-Klídek, který je jediný chudý, má svůj předobraz v bývalém vekslákovi, který nahání s jídelníčkem v ruce turisty do jedné pražské restaurace. Richard je zase tak trochu otisk jednoho západočeského kmotra…

Českou komedii Bony a klid 2 sledujte v neděli 5. ledna od 20.15 na Primě.

Čekání na Bony a klid 2 v televizi si můžete zpříjemnit sledováním řady dalších filmů, které pro vás máme k přehrání kdykoliv online v archivu iPrima.cz

Prohlédněte si fotografie z natáčení filmu Bony a klid 2:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.