Jak to vypadá V mysli vraha?

Jak zastavíte sériového vraha, který je vždy o krok před vámi, protože umí číst vaše myšlenky? – Ptá se oficiální motto snímku. Tak, že najmete někoho, kdo umí číst myšlenky jemu! Nenechte si ujít super thriller s Anthonym Hopkinsem v hlavní roli v pátek ve 22:00 na Primě.

Joe Merriweather (Jeffrey Dean Morgan) a Katherine Cowles (Abbie Cornish) jsou agenti FBI, kteří jsou nasazeni na obzvlášť zapeklitý případ sériového vraha. Jeho oběti pocházejí z řad nevyléčitelně nemocných lidí a způsob, jakým je vraždí, je vždy rychlý a bezbolestný, jako by dotyčným poskytoval vykoupení od bolesti a utrpení.

Na místě zločinu vrah nezanechává žádné stopy a jelikož chybějí i přímí svědci, policie se brzy ocitá ve slepé uličce.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Agenti se proto s prosbou o pomoc obrátí na doktora Johna Clansyho (Anthony Hopkins). Clansy je obdařen výjimečnými duševními schopnostmi a již dříve policii pomáhal při vyšetřování jako médium. Po rodinné tragédii, která ho postihla před dvěma roky, se však stáhl do ústranní a nyní žije zcela sám stranou od veřejnosti.

Katherine je vůči nápadu přizvat k pátrání Clansyho nejdříve skeptická, netrvá ale dlouho, než si uvědomí, že bez jeho nadpřirozených schopností vraha nechytí.

S čím ale agenti nepočítají, je fakt, že vrah je mnohem zkušenější médium než jejich pomocník Clansy.

Věděli jste o filmu V mysli vraha, že…

  • Scénář k filmu byl původně psán jako volné pokračování thrilleru Sedm z roku 1995. Jeho jméno mělo být Ei8ht podobně jako Sedm zní v originálu Se7en.
  • Nakonec bylo ale od této myšlenky ustoupeno a film V mysli vraha byl veřejnosti představen jako samostatný snímek.
  • Režie se ujal brazilský režisér Afonso Poyart, pro kterého byl tento snímek velkým hollywoodským debutem.
  • Pro hlavní roli se původně počítalo s Brucem Willisem.
  • Není to poprvé, kdy si Anthony Hopkins zahrál doktora, pomáhajícího FBI při vyšetřování. Jednou to bylo ve snímku Mlčení jehňátek (1991), kde ztvárnil doktora Hannibala Lectera spolupracujícího s agentem Starlingem a podruhé ve snímku Červený drak (2002), kde jako Hannibal pomáhal agentovi Grahamovi (Edward Norton).

I mistr tesař se jednou utne…

V deváté minutě filmu položí agentka Katherine Cowles u doktora Clansyho doma na stůl složku případu, aby si ji mohl prostudovat. V dalším záběru můžete vidět Clansyho, který se ani nepohnul, a za ním v pozadí je stůl, ovšem bez složky.

Užijte si thriller V mysli vraha s Anthony Hopkinsem v hlavní roli. V pátek ve 22.00 na Primě.

(americký thriller, 2015)

Režie: Afonso Poyart

Scénář: Peter Morgan, James Vanderbilt, Ted Griffin, Sean Bailey

Kamera: Brendan Galvin

Hudba: Brian Transeau

Hrají: Anthony Hopkins, Jeffrey Dean Morgan, Abbie Cornish, Colin Farrell, Matt Gerald, Jose Pablo Cantillo, Marley Shelton, Kenny Johnson, Joshua Close, Xander Berkeley, Sharon Lawrence, Janine Turner, Autumn Dial, Jordan Woods-Robinson, Rey Hernandez, Frank Brennan a další.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.