Jak to vypadá V mysli vraha?

Jak zastavíte sériového vraha, který je vždy o krok před vámi, protože umí číst vaše myšlenky? – Ptá se oficiální motto snímku. Tak, že najmete někoho, kdo umí číst myšlenky jemu! Nenechte si ujít super thriller s Anthonym Hopkinsem v hlavní roli v pátek ve 22:00 na Primě.

Joe Merriweather (Jeffrey Dean Morgan) a Katherine Cowles (Abbie Cornish) jsou agenti FBI, kteří jsou nasazeni na obzvlášť zapeklitý případ sériového vraha. Jeho oběti pocházejí z řad nevyléčitelně nemocných lidí a způsob, jakým je vraždí, je vždy rychlý a bezbolestný, jako by dotyčným poskytoval vykoupení od bolesti a utrpení.

Na místě zločinu vrah nezanechává žádné stopy a jelikož chybějí i přímí svědci, policie se brzy ocitá ve slepé uličce.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Agenti se proto s prosbou o pomoc obrátí na doktora Johna Clansyho (Anthony Hopkins). Clansy je obdařen výjimečnými duševními schopnostmi a již dříve policii pomáhal při vyšetřování jako médium. Po rodinné tragédii, která ho postihla před dvěma roky, se však stáhl do ústranní a nyní žije zcela sám stranou od veřejnosti.

Katherine je vůči nápadu přizvat k pátrání Clansyho nejdříve skeptická, netrvá ale dlouho, než si uvědomí, že bez jeho nadpřirozených schopností vraha nechytí.

S čím ale agenti nepočítají, je fakt, že vrah je mnohem zkušenější médium než jejich pomocník Clansy.

Věděli jste o filmu V mysli vraha, že…

  • Scénář k filmu byl původně psán jako volné pokračování thrilleru Sedm z roku 1995. Jeho jméno mělo být Ei8ht podobně jako Sedm zní v originálu Se7en.
  • Nakonec bylo ale od této myšlenky ustoupeno a film V mysli vraha byl veřejnosti představen jako samostatný snímek.
  • Režie se ujal brazilský režisér Afonso Poyart, pro kterého byl tento snímek velkým hollywoodským debutem.
  • Pro hlavní roli se původně počítalo s Brucem Willisem.
  • Není to poprvé, kdy si Anthony Hopkins zahrál doktora, pomáhajícího FBI při vyšetřování. Jednou to bylo ve snímku Mlčení jehňátek (1991), kde ztvárnil doktora Hannibala Lectera spolupracujícího s agentem Starlingem a podruhé ve snímku Červený drak (2002), kde jako Hannibal pomáhal agentovi Grahamovi (Edward Norton).

I mistr tesař se jednou utne…

V deváté minutě filmu položí agentka Katherine Cowles u doktora Clansyho doma na stůl složku případu, aby si ji mohl prostudovat. V dalším záběru můžete vidět Clansyho, který se ani nepohnul, a za ním v pozadí je stůl, ovšem bez složky.

Užijte si thriller V mysli vraha s Anthony Hopkinsem v hlavní roli. V pátek ve 22.00 na Primě.

(americký thriller, 2015)

Režie: Afonso Poyart

Scénář: Peter Morgan, James Vanderbilt, Ted Griffin, Sean Bailey

Kamera: Brendan Galvin

Hudba: Brian Transeau

Hrají: Anthony Hopkins, Jeffrey Dean Morgan, Abbie Cornish, Colin Farrell, Matt Gerald, Jose Pablo Cantillo, Marley Shelton, Kenny Johnson, Joshua Close, Xander Berkeley, Sharon Lawrence, Janine Turner, Autumn Dial, Jordan Woods-Robinson, Rey Hernandez, Frank Brennan a další.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.