Seriály a filmy

23. října 2013 12:32

Markéta Zídková

Jak vypočítáte nejvýhodnější půjčku?

Ať už porovnáváte účelové, bezúčelové a spotřebitelské úvěry nebo hypotéky, existují důležité klíčové faktory, které je při hledání nejvýhodnější nabídky potřeba vzít v úvahu.

Díky internetu si dnes můžete snadno porovnat různé úvěrové produkty bank a platební podmínky a vypočítat si, co vás to bude stát. Horší je, když zjistíte, že k částce, která vypadala jako finální, vám při podpisu smlouvy najednou přibudou dodatečné poplatky a speciální podmínky, které skvělou nabídku promění ve špatný vtip. Co byste měli vědět, pokud žádost o půjčku zvažujete?

Začněte tím, že si porovnáte úrokové sazby. Na jejich základě si můžete udělat představu, která půjčka bude nejvýhodnější . Jen je potřeba mít na paměti, že když chcete skutečně rozumět podmínkám a ceně vaší budoucí půjčky, měli byste se podívat nejen na úrokovou sazbu, ale také na roční procentuální sazbu nákladů (RPSN) a na poplatky, které jsou s ní spojené.

Je také potřeba spočítat částku, kterou budete měsíčně splácet. Dva úvěry se stejnou úrokovou sazbou a termínem splatnosti mohou mít rozdílné výše splátek, a to především proto, že metody výpočtu splátek a náklady spojené s poskytnutím půjčky se budou lišit. Je důležité, aby pravidelné splátky neudělaly do vašeho rozpočtu větší díru, než si můžete dovolit. Stejně tak se vyplatí vědět, jakou celkovou částku budete muset splatit a jakou část z toho bude tvořit celkový poplatek za poskytnutí půjčky. To vám pomůže zjistit, jestli půjčka nestojí příliš.

Pokud půjčku potřebujete rychle, bez čekání ve frontě a bez vyplňování dlouhých smluv, můžete to zkusit v ZUNO. Online banka přichází s reálnou půjčkou – podmínky se nemění po dobu celé doby splácení. Kromě RPSN začínajícím na 6,9 % vám banka garantuje, že po schválení žádosti o půjčku do výše 500 000 Kč dostanete nejlepší nabídku na trhu.

A co se stane, když vám přece jen jiná banka nabídne lepší podmínky? Dostanete bolestné 2000 Kč a výhodnější nabídku. Pokud má totiž klient půjčku od ZUNO schválenou a jiná instituce mu schválí úvěr s nižší úrokovou sazbou, jediné co klient potřebuje udělat, je poslat tuto smlouvu spolu se svým klientským číslem do ZUNO, kde mu půjčku přepočítáme. Všechno se dá přitom zařídit rychle a online přímo z vašeho gauče jen několika kliknutími na internetu.

Pokud už půjčku máte, ale chtěli byste tuto nabídku využít, nic není ztraceno. Stejné podmínky totiž platí i pro refinancování. Pokud vám ho banka schválí, také garantuje nejlepší nabídku. Touto půjčkou je možné refinancovat účelové nebo bezúčelové úvěry, kreditní karty a povolená přečerpání. Refinancovat takto můžete až 10 úvěrů najednou.

Pokud jste tedy v poslední době přemýšleli nad nákupem zařízení do bytu, chcete využít babí léto k brzké dovolené, nebo plánujete utratit více peněz za vánoční dárky, máte ideální šanci – nejlevnější nabídka se totiž týká úvěrů nad 50 000 Kč. Chcete se dozvědět víc? Klikněte sem .

Chcete vědět, jaké další nabídky pro vás připravujeme, nebo se chcete na něco zeptat? Dejte nám like na Facebooku a už vám neuteče žádná novinka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.