Seriály a filmy

10. září 2015 10:25

Markéta Zídková

Jakou děsivou smrtí mohla zemřít Sandra Bullock? To prozradí Záhadné zmizení

Kdyby Jeff přišel o svoji snoubenku Dianu při autonehodě nebo kvůli nemoci, nakonec by se s životním neštěstím smířil. Ale když Diana jednoho dne prostě zmizela během zastávky u benzínové pumpy, nechce se Jeff vzdát a svůj život zasvětí pátrání po ní. Záhadné zmizení sledujte ve 22.50 na Primě.

Režisér francouzského původu George Sluizer natočil tento příběh už v roce 1988 v Holandsku pod názvem Spoorloos.

Film vzbudil velkou pozornost, a tak když mu o pět let později nabídli hollywoodští producenti, aby film natočil znovu, nabídku bez váhání přijal. Dostal větší rozpočet, americké herce a požadavek na to, aby předělal konec.

Vznikl skvělý děsuplný psychothriller, v němž hlavním hybatelem děje není po snoubence pátrající mladík Jeff (sympatický Kiefer Sutherland), ale muž, který za zmizením mladé ženy stojí. Navenek seriózní profesor chemie a otec dvou dětí Barney Cousins (démonický Jeff Bridges) je posedlý myšlenkou na únos nějaké ženy, se kterou chce provést neobvyklý experiment. Kvůli tomu si dokonce pořídí chatu na velmi odlehlém místě uprostřed lesů.

Je to tři roky od Dianina zmizení, Jeff stále pátrá, přišel o práci, je bez peněz a do světa prostřednictvím médií vysílá zoufalý vzkaz: chci už jen vědět, co se Dianě stalo. Zvrácený Barney Cousins se sám Jeffovi přihlásí a navrhne mu ďábelský plán… Jeff nakonec souhlasí.

Mrazivě tísnivý thriller Záhadné zmizení sledujte v pondělí večer ve 22.50 na Primě. Pozor, jen pro silnější nátury!

Na co se můžete těšit?

* Kdo se rád bojí, opravdu se bude bát

* Na mladičkou Sandru Bullock v roli Diany v době, kdy ještě nebyla provařenou hollywoodskou hvězdou

* Opravdu děsivá závěrečná scéna na opuštěné chatě. Podobnou scénu, kdy hrdina bojuje o život ve velmi klaustrofobickém prostředí, později proslavil například druhý díl filmu Kill Bill

* Jestli vám to ještě nikdo neprozradil a jste fandou do hororů, zkuste vymyslet, jakou strašlivou smrtí sešla Diana ze světa...

A zase ten konec:

Americká verze Sluizerova filmu Záhadné zmizení byla velmi kritizovaná právě pro happy end, který si vyžádali producenti. Nicméně paradoxem je, že Sluizer měl právě šťastný konec přichystaný už pro svoji evropskou verzi filmu. Nakonec ji ale přepsal, aby film působil tísnivěji a temněji.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.