Seriály a filmy

16. července 2019 13:33

Jana Mrákotová

James Bond - jeden svět mu nestačí!

Již v pátek 19. 7. Prima uvádí další film s Jamesem Bondem! V sídle MI6 došlo k atentátu na ropného magnáta a zároveň přítele M. V nebezpečí se ocitá nejen on, ale také jeho dcera Elektra (Sophie Marceau). Na scénu tedy musí vstoupit James Bond, který je vyslán do Azerbajdžánu, aby ji ochránil a zároveň odhalil vraha. V titulní roli Jamese Bonda se opět představí Pierce Brosnan.

Realita se ukáže ale poněkud jiná. Elektra ale ve skutečnosti stojí na druhé straně barikády a Bondovu ochranu přijímá pouze na oko. Spolu s přítelem, nebezpečným teroristou (Robert Carlyle), plánují neobyčejně výnosný obchod, kterým chtějí získat kontrolu nad celým světem. Agentovi 007 bude i tentokrát pomáhat krásná žena. Jako bondgirl diváci uvidí americkou herečku Denise Richards, kterou diváci znají mimo jiné díky sérii filmů jako jsou Hvězdná pěchota nebo Nebezpečné hy. Veřejnosti je také známá díky nevydařenému manželství s hercem Charlie Sheenem.

Podívejte se na ukázku

Zajímavost z natáčení

Při natáčení úvodní honičky ve člunech na Temži byly v okolí instalovány web kamery, aby fanoušci mohli průběh natáčení sledovat. Ve filmu vystupuje skutečné sídlo britské tajné služby MI6, proti čemuž původně britská vláda z bezpečnostních důvodů protestovala. Nakonec však tehdejší ministr zahraničních věcí Robin Cook prohlásil, že „po všem, co Bond udělal pro Británii, je tohle to nejmenší, co může Británie udělat pro Bonda.“

Pro Pierce Brosnana, se jednalo o třetí bondovku v řadě. Tento sympatický herec se narodil v Irsku, ale od svých jedenácti let žil se svou matkou v Londýně. Je čestným držitelem Řádu britského imperia a má svoji hvězdu na slavném Hollywoodském chodníku slávy.

Jeden svět nestačí

(Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller)

Velká Británie / USA, 1999

Režie: Michael Apted

Scénář: Neal Purvis, Robert Wade, Bruce Feirstein

Kamera: Adrian Biddle

Hudba: David Arnold

Hrají: Pierce Brosnan, Sophie Marceau, Robert Carlyle, Denise Richards, Robbie Coltrane, Judi Dench, Desmond Llewelyn, John Cleese, Maria Grazia Cucinotta, Samantha Bond a další

Jeden svět nestačí na Primě v pátek 19. 7. ve 20. 15


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.