Seriály a filmy

18. července 2018 09:00

Jana Mrákotová

Jamesi Bondovi nebude stačit jeden svět…

V sídle MI6 došlo k atentátu na ropného magnáta a přítele M a v nebezpečí se ocitá i jeho dcera Elektra (Sophie Marceau). Na scénu tedy musí vstoupit James Bond (Pierce Brosnan), který je vyslán do Azerbajdžánu, aby ji ochránil a zároveň odhalil vraha.

Elektra ale ve skutečnosti stojí na druhé straně barikády a Bondovu ochranu přijímá pouze na oko. Spolu s přítelem, nebezpečným teroristou (Robert Carlyle), plánují neobyčejně výnosný obchod, kterým chtějí získat kontrolu nad celým světem. Agentovi 007 bude i tentokrát pomáhat krásná žena. Jako bondgirl diváci uvidí americkou herečku Denise Richards, kterou diváci znají mimo jiné díky sérii filmů jako jsou Hvězdná pěchota nebo Nebezpečné hy. Veřejnosti je také známá díky nevydařenému manželství s hercem Charlie Sheenem.

Podívejte se na ukázku:

Zajímavost z natáčení

Při natáčení úvodní honičky ve člunech na Temži byly v okolí instalovány web kamery, aby fanoušci mohli průběh natáčení sledovat. Ve filmu vystupuje skutečné sídlo britské tajné služby MI6, proti čemuž původně britská vláda z bezpečnostních důvodů protestovala. Nakonec však tehdejší ministr zahraničních věcí Robin Cook prohlásil, že „po všem, co Bond udělal pro Británii, je tohle to nejmenší, co může Británie udělat pro Bonda.“

Jeden svět nestačí

(Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller)

Velká Británie / USA, 1999

Režie: Michael Apted

Scénář: Neal Purvis, Robert Wade, Bruce Feirstein

Kamera: Adrian Biddle

Hudba: David Arnold

Hrají: Pierce Brosnan, Sophie Marceau, Robert Carlyle, Denise Richards, Robbie Coltrane, Judi Dench, Desmond Llewelyn, John Cleese, Maria Grazia Cucinotta, Samantha Bond a další

Jeden svět nestačí na Primě v pátek 20. 7. ve 20. 15


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.