Jan Kraus v New Yorku představí další úspěšné Čechy

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání: topmodelka PAVLÍNA POŘÍZKOVÁ, český výtvarník PETR SÍS a stomatolog JAN LINHART. Reprízu třetího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte ve středu 20. srpna ve 21.35 na Primě.

Show měla v New Yorku obrovský úspěch. Dorazilo přes tři sta diváků a atmosféra byla až dojemně výjimečná. Lidé nadšeně vítali hosty a reagovali na každé slovo. Američtí krajané prozradili, že Show Jana Krause pravidelně sledují a i díky tomu si udržují přehled o dění v Česku.

Jako první přivítal moderátor Pavlínu Pořízkovou, která žije v Americe řadu let. „Vy jste historicky první československá topmodelka?“ zahájil konverzaci. „Ve Švédsku jsem žila do patnácti a pak odjela do Paříže. Ve Švédsku jsem nebyla šťastná. Byla jsem tam chuděra,“ rozesmála Pavlína svou češtinou moderátora i diváky. „Pořád se na mě dívali jako na divnou holku. Byla jsem moc vysoká, neměla prsa. Jednou se mě nějaká paní, která měla agenturu na modelky, zeptala, jestli bych nechtěla být modelka. Byla bych hloupá, kdybych řekla, že ne,“ vyprávěla Pavlína o začátcích kariéry. „Tenkrát to nedělaly žádný krásný holky, ty přehlídky… To bylo jiný. Jiný taky bylo, že jsme se při přehlídkách usmívaly. Teď už se modelky neusmívají,“ srovnávala Pavlína. „Taky se změnil jejich věk. Dneska předvádějí holky, kterým je čtrnáct a váží asi patnáct kilo,“ podotkl moderátor. „Pak jste se věnovala psaní,“ pokračoval Jan. „Dostala jsem na knížku dobrou kritiku,“ prozradila Pavlína a moderátor dodal, že bylo dílo oceněno jako nejlepší prvotina. Dále vylíčila, jak se seznámila s manželem Rickem Ocaskem, který je rovněž českého původu. „Jednou jsem ho viděla v televizi. V titulcích bylo napsáno, že se jmenuje Rick Ocasek. Ten je pro mě, řekla jsem si, a bylo to!“ pobavila všechny Pavlína.

Poté Jan přivítal výtvarníka Petra Síse. „Vy jste nedávno obdržel významnou cenu za celoživotní dílo,“ poznamenal na úvod. „Co z Česka bylo důležité pro vaši práci v Americe?“ zajímal se dál. „Myslím, že všechno,“ odpověděl Petr. A vyprávěl, jaké byly jeho začátky v Americe. „Pět nebo šest let bylo těžkých… Říkal jsem si ale, že to dokážu.“ Jana zajímalo, na čem ilustrátor momentálně pracuje. „Připravuji knížku o Saint-Exupérym, který napsal v New Yorku Malého prince. Byl smutný, protože se nemohl naučit anglicky a cítil se sám,“ vysvětlil Petr.

Talkshow zpestřil svým vystoupením speciální hudební host Ivan Král.

Jako poslední dorazil doktor Jan Linhart. „Vy patříte ke zdejší zubařské špičce,“ konstatoval moderátor. „Čím to je?“ zajímal se o tajemství stomatologova úspěchu. „To je tím, že dělám hodně zubařské kosmetiky. Můžu lidem nabídnout víc než jen opravy,“ vysvětlil pan doktor. Dodal, že se pokoušel otevřít pobočku v Česku. „Chtěl jsem, aby mi dali licenci v Praze. Oni mi to zamítli, dokonce dvakrát. Usoudili, že moje americké školy nejsou dostatečné,“ vyprávěl udiveně. „Vašimi klienty jsou králové a princezny z celého světa. Jak jim řeknete, že jim třeba hnije zub?“ vyzvídal Jan. „Nejlepší je, když dotyčný neumí anglicky. Řeknu to někomu od něj a on to přeloží. Vždycky přijdou s asistentem a se svým lékařem, který dohlíží. Sice tomu vůbec nerozumí, ale kouká, jako by rozuměl,“ objasnil pan doktor.

Profily hostů:

Pavlína Pořízková – topmodelka českého původu, která léta žije v USA. Byla vůbec první českou tváří, která prorazila ve světovém modelingu. Má dvě děti, je manželkou Ricka Ocaseka a zahrála si v několika filmech. Před jedenácti lety se rozhodla s modelingem skončit a o tom současném mluví většinou s despektem.

Petr Sís – český výtvarník žijící v NY – je známou osobností světového výtvarného umění. V březnu obdržel prestižní cenu Hanse Christiana Andersena udělovanou výtvarníkům a spisovatelům za celoživotní tvorbu dětských knih. (Bývá také s trochou nadsázky označována jako Nobelova cena za dětskou literaturu.)

Jan Linhart – jeden z nejprestižnějších zubařů v New Yorku. Jeho péči v manhattanské ordinaci vyhledávají významné a slavné osobnosti. Začínal s jedním křeslem, dnes vlastní kliniku, kterou navštěvují hlavy států. Je držitelem řady prestižních ocenění.

Hudební host: Ivan Král

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.