Jan Kraus ve své show přivítá biatlonistku Vítkovou, fyzika-popularizátora a umělecké divadelní duo

V dalším dílu Show Jana Krause se představí biatlonistka Veronika Vítková, režisérské duo SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský) a fyzik Tomáš Tyc. Dívejte se ve středu ve 21.35 na Primu!

Jako první tentokráte přijímá místo na červené pohovce úspěšná mladá česká sportovkyně Veronika Vítková, mistryně světa juniorek ve štafetách i v individuálním závodě a držitelka mnoha medailí v biatlonu, kterou Jan Kraus vítá gratulacemi a obdivem, protože tento sport považuje za „divnej“. Nerozumí totiž tomu, proč došlo ke spojení právě těchto dvou věcí – běhu na lyžích a střílení. To sice Veronika také neumí vysvětlit, ale zdůrazňuje, že obojí je v závodě velice podstatné a může zcela změnit stav věci. Například nedávno se jí stalo, že soupeřka střílela na její terč, protože zřejmě vinou počasí špatně viděla. Když Veronika zvednutím ruky chtěla upozornit organizátory na problém, automaticky jí přinesli náhradní pušku. Zajímavé je, že zařízení namontované na pušce není dalekohled, ale jsou to mířidla, takže biatlonista vidí terč stejně vzdálený jako diváci. A čeho ze svých úspěchů si Veronika cení nejvíce? „Stříbrné olympijské medaile!“ říká bez váhání a zároveň ukáže moderátorovi svou letošní zlatou ze smíšené štafety.

Podívejte se na rozhovor s Veronikou Vítkovou:

Dalšími hosty jsou Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský alias SKUTR, což je umělecké označení dvojice režisérsko-dramaturgicko-inscenačního dua. Tito absolventi 'alterny' na DAMU dělají podle slov svého hostitele vynikající a velice všestranné realizace od činohry přes operu, loutkové divadlo, nový cirkus, balet až po alternativní projekty. „Studovali jsme u Krofty a ten vždy říkal, že všechno je divadlo. A my jsme chtěli prověřit, jestli je to opravdu tak.“ Pro ilustraci chce Jan Kraus ukázat několik fotografií z jejich představení, ale promítají se shodou nešťastných okolností pouze fotky, které nemají s jejich realizacemi vůbec nic společného. A proč dosud nikdy nespolupracovali s Janem Krausem? Ten si to vysvětluje tím, že nezapadá do jejich představy, kterou oni sami definují takto: „Režisérská práce spočívá v tom obklopit se talentovanějšími lidmi.“

Co nám Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský řekli na kameru?

Posledním hostem večera je Tomáš Tyc, fyzik, který se specializuje na popularizaci svého oboru. „Dělal jsem to od doby, kdy mě fyzika začala bavit, někdy od základky, bavilo mě ukázat lidem nějaký pokus a demonstrovat, jak je fyzika zajímavá.“ S tímto hostem nás čeká pokusů hned několik, jako například ukázka vířivých proudů, optický klam, zhasínání svíčky na dálku aj., které Jan Kraus okomentuje svým nezaměnitelným břitkým humorem. Zlatým hřebem večer pak bude lihová raketa. To, zda se úspěšně odpálí, nebo zda podpálí divadlo, se dozvíte již dnes večer na Primě.

Ještě než bude večer, se podívejte na náš rozhovor s Tomášem Tycem:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.