Seriály a filmy

4. listopadu 2018 07:21

Jana Mrákotová

Jan Žižka táhne českou krajinou

V těchto dnech natáčí režisér a producent historický velkofilm Jan Žižka, který je nabitý uznávanými hereckými hvězdami, a to jak světovými, tak tuzemskými. Ve filmu se objeví například Michael Cain nebo Til Schweiger. Husitského vojevůdce Jana Žižku z Trocnova hraje americký herec Ben Foster. Jako hrdý Čech je však režisér a producent Petr Jákl nadšený i z obsazení významných českých herců a osobností.

Petr Jákl se netají s tím, že chce s filmem Jan Žižka uspět i v zahraničí, proto je obsazení mezinárodní. Světový filmový trh je neúprosný, a tak se v hlavních rolích objeví hvězdní herci, které filmoví fanoušci znají ze zahraničních filmů.

Výběr mezi českými herci ztížily i nároky amerických producentů. „Snažil jsem se samozřejmě vybrat také z řad našich herců. Problém byl, že buď neodpovídali typově, nebo nezvládali hraní v anglickém jazyce. Několik skvělých českých herců ale ve filmu každopádně bude,“ prozradil Petr Jákl, co především ovlivňovalo jeho výběr. Odtajnil zatím Jana Budaře a Marka Vašuta.

Česká země v hlavní roli

Zároveň také odhalil, kde konkrétně u nás film vzniká „Dobové scény se odehrávají na Křivoklátu, Točníku, Kokořínu i Zvíkově a jeho okolí. Svoje nezastupitelné místo bude mít Karlův most a kolem něho postavené středověké město. Je tady ale i spousta jiných krásných míst a lesů, kde natáčíme. Chci světu ukázat krásu naší země, co nejvíc to půjde a propojit to s historií,“ dodal režisér.

Šebrle a Vágner coby středověcí bojovníci

Ve filmu se objeví také několik tváří, které diváci znají z obrazovek Primy. Moderátor Velkých Zpráv Roman Šebrle a moderátor Top Staru Petr Vágner (oba pánové nově moderují také pořad Sport Star) kvůli roli v Janu Žižkovi dočasně výrazně změnili svoji image – museli si coby středověcí bojovníci nechat narůst plnovous. Oba se také na roli připravovali ještě před svým nástupem na plac. Film totiž obsahuje celou řadu akčních a kaskadérských scén. A právě realizaci kaskadérských scén má na starost kaskadérská agentura Filmka, jejíž členové na amerických velkofilmech dlouhá léta spolupracují a patří ke světové špičce. Na Žižkovi její tým vede Martin Hub, který se podílel například na velkofilmech Titanic, Zachraňte vojína Ryana nebo Gladiátor a kterého diváci znají mimo jiné také z celé řady primáckých seriálů. Naposledy se na Primě Martin objevil v Tátech na tahu.

Na dobrou věc si režisér Petr Jákl počkal

Od první myšlenky k první klapce velkofilmu Jan Žižka se Petr Jákl prokousával dlouhých osm let. A nebylo to vůbec jednoduché. „Bylo hodně okamžiků, kdy jsem si už začínal říkat, jestli je to vůbec možné zvládnout. Plno věcí se muselo měnit, někdy úplně na poslední chvíli, a ne vždycky jsem z toho byl nadšený. Nakonec jsem ale právě díky tomu vymyslel něco jiného, co bylo ve výsledku ještě zajímavější. Už několikrát jsem si v životě ověřil, že když všechno přijímáte tak, jak to je, a nedržíte se konkrétních očekávání, může pak přijít i něco lepšího,“ dodal režisér.

Podívejte se do galerie pod článkem na fotografie z natáčení historického velkofilmu Jan Žižka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.