Jaro je tady. A seriálové herečky televize Prima ho přivítaly jako zahradnice

Herečky z primáckých seriálů už jsou připravené na Velikonoce. Hana Gregorová, Henrieta Hornáčková a Agáta Zimová osázely pod vedením zkušeného floristy krásné velikonoční truhlíky.

Hana Gregorová hraje ve Svatbách v Benátkách milovnici ruské klasiky Libuši, která se v záhonech rýpe nerada, ona sama je ale opak. Na vytváření jarních aranží si do květinářství Belles Fleurs odskočila z nedalekého Divadla Radka Brzobohatého, kde večer hrála, a bylo jasné, že je zkušená zahradnice. S floristou Zbyňkem, který vedl workshop, si vyměňovala různé zahradnické fígle. “Mám u domu velkou zahradu, kytky mám ráda a těší mě zdobit si jimi byt. Zaujalo mě, že se při dozdobení aranží dá použít třeba tavná pistole. Velikonoční výzdobu můžete naaranžovat do čehokoliv, poslouží vám třeba i starý oprýskaný hrnec. Já ještě nevím, jestli budu na Velikonoce pracovat, ale určitě se některý z těch dnů sejdu s dětmi, proto uvařím šunku, ozdobím vajíčka, připravím salát, vyzdobím si byt. Dřív, když ještě žil můj muž Radek, jsem vždy pekla ještě i kachnu, vařila uzené. Mám ráda, když se všichni sejdeme společně u stolu,” říká Hana Gregorová.

Milovnice květin je i Henrieta Hornáčková, která hraje v seriálu Cesty domů Lucii. “Líbí se mi, když jsou v domě čerstvé kytky, proto mám ráda období po premiéře, když se mi ani nevejdou do váz. Jinak si občas koupím domů třeba svazek tulipánů. Na zahradě u domu máme například rododendrony nebo hortenzie, ty patří mezi mé oblíbené, stejně jako třeba sněženky a narcisky. Na tomto workshopu mě zaujala věc, které se říká dřevní štěpka, hezky vypadá a je praktická, taky ji začnu používat. Velikonoce budu mít z půlky pracovní a pak pojedeme buď na chalupu, nebo do východních Čech za rodinou. Kombinujeme tradice české i slovenské. Vzpomínám si, jak jsem jako holka na Slovensku pokaždé skončila ráno ještě v pyžamu ve vaně, protože u nás se holky nevyplácejí pomlázkou, u nás je tradice polévání,” vzpomínala Henrieta.

Nejmladší zahradnicí byla Agáta Zimová, která hraje v seriálu Všechny moje lásky Sabinu. “Máme zahradu ve vnitrobloku u domu, kde bydlíme, baví mě kytky aranžovat, ale práce na zahradě mi zas až tak moc neříká. Velikonoce trávíme klasicky jako většina rodin, dáme si společný oběd, máme nabarvená vajíčka, nebereme je jako nějaký veliký svátek,” říká Agáta.

Zahradnický workshop si užily nejen herečky, ale i florista Zbyněk Rulíšek, který jej vedl. “Překvapilo mě, kolik toho paní Gregorová o květinách věděla. Všechny tři se nebály experimentovat a aranže, které vytvořily, jsou nápadité a vkusné,” řekl florista.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.