Je vrahem Keanu Reeves? Uvidíte ve filmu Street Kings

Excelentní Keanu Reeves se musí v osobitém kriminálním dramatu Street Kings dostat z promyšlené pasti. V pátečním napínavém filmu na vás čekají skvělé herecké výkony filmových hvězd. Primu si zapněte ve 23.10.

Když vám zemře u policie oblíbený parťák, určitě byste chtěli jako Keanu Reeves jeho vraha dopadnout. Co byste ale dělali v případě, že byste nakonec zjistili, že oním vrahem, kterého nalezené důkazy usvědčují, jste vy? Nelehká situace. V takovém zlomovém okamžiku se teprve ukáže, kdo je sklutečný přítel a kdo proradný zloduch, byť s policejním odznakem na vestě.

Nebezpečná korupce policie je nevyčerpatelným zdrojem dechberoucích příběhů. Z vlastní zkušenosti o nich psal scénáře a nakonec i točil filmy režisér Street Kings David Ayer. Sám vyrůstal v jedné ze čtvrtí Los Angeles, kde se to úplatnými policisty jen hemžilo. Když se nakonec po ukončení vojenské služby dostal ke scenáristice, o náměty neměl nouzi. První natočený film čerpal z jeho zkušeností z námořnictva (Ponorka U-571), další třeba z velké klukovské lásky k rychlým autům (Rychle a zběsile). Většina dalších filmů se ale už buď dotkla, nebo silně týkala policejní korupce. U nás jsme mohli vidět například Temný stín nad L. A. nebo S.W.A.T. – jednotka rychlého nasazení.

Velkou předností Street Kings jsou jednoznačně vedle režijní zkušenosti a nosné zápletky herecké výkony. Neodolatelný, občas váhavý Keanu Reeves dokáže se svým stále chlapeckým vzezřením skvěle sehrát zkušeného policistu, proti němuž se spiklo snad i nebe. Přes nelehkou situaci jsou jeho rozhodnutí k akci nakonec většinou správná. Ovšem stejně jako postavy ve filmu i diváci jen málokdy vytuší, co vlastně v příští chvíli Keanu jako policista Tom Ludlow udělá. V tomto filmu skvěle souzněl s režijním záměrem nečekaných zvratů v chování stěžejních postav.

Vedle skvělého Keanu Reevese se dočkáme i známého Dr. House – herce Hugha Laurieho. Hraje tvrdého a težce rozluštitelného kapitána Biggse. Další bezvadný výkon podá také Forest Whitaker, často obsazovaný herec, který je mimo dalších ocenění držitelem Oscara za roli ugandského diktátora Idiho Armina ve filmu Poslední skotský král.

I přesto, že napínavé kriminální drama začne na Primě až ve 23.10, uvidíte, že vás děj zprostředkovaný akčními scénami a výbornými hereckými výkony, určitě zaujme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.