Jean-Claude van Damme jako Elita armády

Jean-Claude van Damme opět v plné parádě! A i když na jeho tváři přibylo pár vrásek a už není tak pevná, jak bývala, tělo má pořád ze žuly! Comeback hvězdy akčních bijáků si vychutnejte v pátek ve 21.55 na Primě.

Hlavní postava, černošský boxerský šampion v těžké váze Wayne Barclay, se rozhodl investovat nemalé finance do rekonstrukce čtvrti, kde vyrůstal. Zbídačené slumy chce přestavit na slušné bydlení a jejich obyvatelům dopřát bezpečný domov. Jenže místní gangster a šéf pouličních gangů Terrell Singletery má jiné plány. Terrell skončil před několika lety v base díky Waynově výpovědi a nyní, když je za vzorné chování z vězení předčasně propuštěn, přísahá hned před vězeňskou bránou Waynovi pomstu.

Wayne hrozbu bere na lehkou váhu a žádné nebezpečí si nepřipouští, ale jeho prozíravá sestra Tamara (Vivica Fox) je jiného mínění. Z obavy o bratrův život najme na jeho ochranu bývalého vojáka, Clarence Bowdena.

Ten má za úkol sestavit tým zkušených mužů jako boxerovu ochranku a mezi prvními kontaktuje svého dávného přítele Phillipa Sauvage. Phillipe je bývalý příslušník zvláštní jednotky, který sloužil v operaci Pouštní bouře i v Afgánistánu a z armády byl propuštěn, když se u něj projevil posttraumatický stresový syndrom. Ještě než Phillipe stačí na nabídku svého bývalého velícího náčelníka kývnout, Clarence je při útoku gangů na Wayna zabit.

Phillipe přijímá svou novou roli. Rozhodne se dát dohromady ochranku složenou z bývalých kolegů a z několika pečlivě vybraných nováčků a připravují se na válku s Terrellem. Vztah s jeho novým bossem se ale trochu zkomplikuje ve chvíli, kdy je Waynem přistižen, jak se líbá s jeho sestrou.

Možná jste nevědli, že…

  • Toto je třetí snímek, na kterém Jean-Claude Van Damme spolupracoval s režisérem Sheldonem Lettichem. Jejich předchozí společné tituly byly: Lví srdce (1990), Dvojitý zásah (1991) a Poslání (2001).
  • Kromě toho je sedmašedesátiletý režisér z New Yorku zodpovědný třeba i za scénář ke snímku Rambo III., k jehož psaní ho přizval sám Sylvester Stallone. Doporučením herci byly Sheldonovy zkušenosti z války ve Vietnamu, kterou si zažil na vlastní kůži jako spojař. Po škole, ještě než se rozhodl pro filmařinu, se totiž mladý Lettich rozhodl jít k armádě.

Thriller Elita armády si pusťte v sobotu ve 21.35 na Primě

Akční / Thriller (USA, 2006)

Režie: Sheldon Lettich

Scénář: Sheldon Lettich, George Saunders

Hrají: Jean-Claude Van Damme, Vivica A. Fox, Razaaq Adoti, Viv Leacock, Peter Bryant, Adrian Holmes, Mark Griffin, Ron Selmour, Ron Bottitta, Dexter Bell, Kimani Ray Smith, Michael Antonakos, Chad Riley, Julian Christopher

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.