Seriály a filmy

2. června 2015 12:00

Gabriela Gabrielová

Jean-Claude Van Damme v Až do smrti: Po měsících v kómatu bere život do svých rukou

Skoro všechno, na co Anthony Stowe v životě sáhl, zpackal. Pracuje sice jako policajt, ale rozhodně ne ten nejlepší a nejčestnější. Pořád se hádá s kolegy, rozchází se s ním žena a navíc není schopen se zbavit své závislosti na drogách. Aby dostal svoji druhou životní šanci, musí téměř zemřít.

Belgická akční hvězda Jean-Claude Van Damme ve filmu Až do smrti skvěle hraje mizerného detektiva Anthonyho Stowea. V překvapivě kvalitním příběhu neuvidíme tolik Van Dammeových známých kopů, rozhodně to ale není na škodu. Bude vás bavit zápletka, herci, akce i tempo. Story začíná zpackaným zátahem na mafiána Gabriela Callaghana, při kterém zemřou dva Stoweovi kolegové. Vše má hořkou pachuť o to víc, že Callaghan je bývalý polda a někdejší parťák právě Stowea. Teď si běhá po svobodě a policii se jen směje. Stowe se sjíždí heroinem i proto, že mu jeho žena Valerie oznámila, že je těhotná, ovšem on není otcem dítěte. Může se stát ještě něco horšího?

Callaghan se svojí partou přichystají na Stowea přepadovku v baru. Strhne se přestřelka, při níž je Stowe smrtelně zraněn. S posledními známkami života a prostřelenou hlavou je v nemocnici operován a upadá do kómatu. Šance na uzdravení jsou minimální. On se však probere a začne žít pro pomstu. Chce změnit svůj život, všechno napravit a Callaghana dostat za mříže. Jenže Callaghan je znovu o krok napřed a unese Valerii, která se mezitím ke Stoweovi vrátila. V souboji u helikoptéry se oba sokové střetnou tváří v tvář. A jak to dopadne? Kdo z koho?

Slušný akční thriller Až do smrti si vychutnejte v pátek ve 22.25 hodin na Primě!

Co musíte vědět:

1. Snímek byl natočen v britsko-bulharsko-německé produkci. Točilo se hlavně v Bulharsku. Škola ve filmu je American College v Sofii. Celé natáčení stálo 15 milionů dolarů, investice se však producentům nevrátila.

2. Ačkoliv je Jean-Claude Van Damme hlavním tahákem filmu Až do smrti, své kolegy vůbec nepřehrává, naopak zdá se, že je mnohem více začleněn do filmového děje, než jak tomu jsme u drsného akčňáka zvyklí.

3. Byly natočeny dva různé konce. Jeden se objevuje na evropských a druhý na amerických DVD. Evropský je drsnější, režisér v něm nechal zemřít oba hlavní filmové soky. Za to americký má vytoužený happy end. A jaký konec uvidíte vy? Mrkněte na film!

4. Šťourové pozor! Objevte pár chybiček ve filmu! Kdo například zahlédne filmový štáb při scéně v obchoďáku? Nesedí ani to, co říká o Stoweově zranění lékař, který vyndavá kulku z hlavy. Na filmu je však natočeno, jak kulka prošla přímo skrz Stoweovu hlavu. A konečně, film se podle počátečních titulků odehrává v roce 2006. Když se však jde Stowe poklonit ke hrobu svého zemřelého kolegy, je tam údaj o smrti (1977–2003). Kolega Serge však umírá během filmu, tedy až v roce 2006.

(tek)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.