Seriály a filmy

16. prosince 2014 10:00

Markéta Zídková

Jiskření a svatební šílenství s krásnými hollywoodskými herci

Odpočinková romantická komedie Svatby podle Mary se hodí pro pohodový večer s přítelem, manželem nebo klidně partou kamarádek. Je nacpaná scénami, kde to mezi hlavními postavami jiskří a my už tušíme, jak to celé dopadne. Ach! Ve středu ve 20.15 na Primě.

V této zamilované komedii plné svatebního šílenství podle nás hrají jedni z nejkrásnějších hollywoodských herců: Matthew McConaughey a Jennifer Lopezová.

O co jde?

Mary Fiore (Jennifer Lopezová) je profesionální svatební poradkyně. Romantička tělem i duší dokáže pro svoje klienty naplánovat každičký detail jejich nezapomenutelného dne D. Jenže, svůj milostný život naplánovat nedokáže, dva roky nebyla na jediném rande. Až jednou zasáhne náhoda…

Zrovna, když dostane kšeft snů, a sice naplánovat svatbu internetové magnátky Fran (Bridgette Wilson-Sampras), se jí přihodí něco neuvěřitelného. Přechází chodník, když tu se jí zaklíní podpatek do kanálu. A protože jsme v San Francisku, kde jsou strmé ulice, zrovna se kdesi nahoře uvolnila popelnice, která se řítí přímo na Mary. Ona ale nemůže vytáhnout nohu, hrozí ošklivá srážka, nakonec ji zachrání náhodný kolemjdoucí – Steve Edison (Matthew McConaughey).

Je to krásný a milý doktor. Prožijí spolu jednu úžasnou noc v parku, kde se tančí. A oba najednou vědí, že mezi nimi začala fungovat ta nejkrásnější chemie na světě. Jaké je to však překvapení, když se za pár dní zjistí, že Steve je zadaný a bude se ženit s onou internetovou magnátkou Fran. A Mary mu má naplánovat svatbu. Jak to celé dopadne?

Detaily, co pobaví:

* Studio Columbia, do jehož stáje film patří, má ve znělce stojící postavu ženy. Všimněte si, že na začátku Svateb podle Mary se šaty této postavičky změní z normálních na svatební.

* Na otázku, proč všem plánuje svatbu a sama ještě není vdaná, odpovídá smutná Mary: „Znáš to pořekadlo: Kdo neumí, učí. Takže: Kdo se nemůže vdát, jenom plánuje.“

* Postavu matky internetové magnátky Fran hraje Joanna Gleason. Fran ji neustále napomíná, ať nezpívá. A zapřísahá ji, že na svatbě rozhodně nesmí zpívat. Přitom herečka sama má skvělý hlas a hrála v mnoha muzikálech na Broadwayi.

* Při první svatbě ve filmu utěšuje Mary nevěstu, že určitě nemá ošklivé nohy (hlavně stehna). Byla to zřejmě malá narážka na obrovský humbuk, který dělala média, když Jennifer Lopez začínala jako zpěvačka. Všichni tehdy psali, že má tlustá stehna.

Pro fanynky božského Matthewa:

* Matthew McConaughey coby doktor nosí ve filmu roztomilé brýle. A můžeme se přít, ale k jeho pravidelně řezanému obličeji mu jde nejvíc bleděmodrý svetřík ve scéně, kdy se seznámí s přítelem Mary.

* V jedné ze scén musel tančit tango a protože tento tanec ale vůbec neovládal, čekal ho dvouměsíční trénink. Ale stálo mu to za to, jeho honorář za Svatby podle Mary byl 5 milionů dolarů.

Navnadili jsme vás? Tak si tento film nenechte ujít v neděli ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.