Julia Roberts prožije šílené Noci s nepřítelem

Nikdy si nemůžete být jisti, kdo vedle vás žije, jakkoli se ti milí lidé mohou zdát jako ideální pár. Psychický teror není vidět, jen deptá srdce a duši. Přesně v takové situaci se ocitla Julia Roberts ve filmu Noci s nepřítelem. Podaří se jí zachránit se? V pátek ve 22.00 na Primě.

Psychologický thriller o ženě, která se pokusila uniknout z manželství horšího než peklo. Když si Laura brala Martina, neměla potuchy o hloubce jeho kruté vášně. Navenek jsou ideální pár – krásná a dokonalá hospodyňka a pohledný, úspěšný a svůdný manžel. Ale věci nejsou takové, jak se zdají. Laura je ženou, která žije ve svém nitru s hrozným tajemstvím. Aby unikla strašlivé noční můře, je schopna riskovat cokoli – i svůj život.

Zajímavosti

  • Natáčení snímku se občas jako divák zúčastnil i Juliin bratr Eric Roberts se svojí první manželkou, která byla v té době těhotná, čekala Ericovu dceru a Juliinu neteř Emmu.
  • Pro Julii Roberts to bylo jedno z nejhorších natáčení v její kariéře. V několika případech se prý stalo, že fyzické a psychické násilí nebylo příliš předstírané, neboť režisér filmu usiloval o maximální věrohodnost hereckého podání, navíc některé násilnické scény byly natáčeny mnohokrát po sobě. Kvůli tomu také osobní vztahy mezi oběma hlavními představiteli nebyly nijak ideální.
  • Film má téměř totožný děj s malajsko-indickým snímkem Manjil Virinja Pookkal (1980)
  • Původně měli ve snímku ztvárnit hlavní role Sean Connery a Kim Basinger. Kvůli časové vytíženosti obou herců ale z jejich obsazení sešlo.

Režie: Joseph Ruben Předloha: Nancy Price (kniha) Scénář: Ronald Bass Kamera: John Lindley Hudba: Jerry Goldsmith Hrají: Julia Roberts, Patrick Bergin, Kevin Anderson, Elizabeth Lawrence, Kyle Secor, Claudette Nevins, Marita Geraghty, John Lindley, John Ward, Nancy Fish, Tony Abatemarco

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.