Seriály a filmy

15. května 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

Julie Lescautová vyšetřuje smrt dlouholetého kolegy! Šarmantní komisařka opět v akci!

Po nedávno odvysílané premiéře tohoto dílu se ve Francii vzedmula vlna emočně vypjatých reakcí. Tvůrci seriálu se totiž rozhodli „zabít“ jednoho z dlouholetých sparingpartnerů zrzavé komisařky. Něco takového nikdo neočekával. Nezapomeňte se naladit na Ztraceného přítele na Primě dnes ve 20:15.

Sympatická komisařka je v této epizodě postavena před neskutečně složitý oříšek, který by navíc obyčejný smrtelník jen těžko zvládal bez emocí. Zkuste si představit, že by vám někdo zavraždil dlouholetého a navíc milého kolegu. Jak se k jeho smrti postavit, zvlášť když začínají na povrch vyplouvat fakta, která byste si s jeho osobou nikdy nespojili? Například podezření z úplatkářství?

Obětí zločinu je oblíbený Vincent Motta. Jeho ztuhlé tělo je objeveno na romantickém místě náplavky kanálu St. Martin. Julie přísahá, že vraha najde děj se co děj. Vyšetřování je ale přiděleno komisaři Kabelovi. Naštěstí je Julie po svém obvyklém způsobu neoblomná. Když se jí podaří případ vybojovat, je jasné, že vyšetřování nebude mít dlouhého trvání. Byť po smrti, dávný přítel se dočká spravedlnosti. Podaří se ale Julii očistit Mottovo jméno od nařčení z pobírání úplatků?

Isabelle Adjaniová, Isabelle Hupertová... Véronique Genestová! Slavné francouzské hvězdy hereckého nebe, všechny zrozené ve výjimečné éře šedesátých let. Postmoderna rodila talenty, a ve Francii zvláště. Právě tehdy se zrodil onen dodnes tolik obdivovaný francouzský šarm stavějící především na ženskosti: uhrančivá krasavice s loknami, rudou rtěnkou a sebejistým pohledem, pod jehož palbou se hroutil (a dodnes hroutí!) nejeden muž. Všechny tři herečky spojuje kromě obrovského výrazového talentu, šarmu a křehké ženské krásy i hvězdná kariéra, i když každá z nich je úspěšná na jiném poli. Jediná Véronique Genestová však dokázala udržet úspěch své představitelky přes 30 let. Komisařku Julii totiž hraje od roku 1992.

Véronique Genestové v seriálu zdatně sekundují mladí kolegové. Zda-li měli cestičku ke kariéře umetenou, nebo se potýkali s ranami osudu tak, jako představitelka Julie, o tom si povíme příště.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.