Kanál Prima LOVE dnes slaví osmé narozeniny

Právě dnes před osmi lety (8. března 2011) začal vysílat tematický kanál Prima LOVE skupiny Prima, jehož vysílání bylo zahájeno symbolicky právě na Den žen. Ženy patří mezi klíčové diváky této stanice, a proto jedním z narozeninových překvapení uplynulého roku byl dubnový re-launch stanice, která se tak vrátila ke své podstatě – k ženám, tedy i k původní magentové barvě a programové skladbě cílené na ženské obecenstvo.

Velice nás těší, že posunutí programového schématu směrem k ženskému publiku přineslo pozitivní výsledky. Podíl diváků sledujících Prima LOVE v rámci celého dne díky tomuto kroku vzrostl na 2,22 % v cílové skupině 15+. V prime time Prima LOVE meziročně za období po re-launchování vzrostla o 0,76 p. b. na 2,30 %. Největší nárůst byl v cílové skupině žen starších patnácti let,“ říká Roman Mrázek, programový ředitel FTV Prima.

Programová skladba kanálu Prima LOVE byla v rámci re-launche výrazně obohacena o žánr telenovely, který nyní mezi divačkami zažívá obrovskou popularitu srovnatelnou s dobou boomu tohoto žánru před dvaceti lety. Mezi nejsledovanější pořady stanice Prima LOVE se tak od té doby staly telenovely Grand hotel, Tisíc a jedna noc a Velvet. Nejlépe si však i nadále u diváků vedou večerní filmy od 20 hodin. Nejsledovanějším filmem se stal snímek Proud smrti, který vidělo 212 000 diváků v CS 15+ se share 8,15 %.

Zaměření čistě na ženy je nyní stěžejní i při vlastní tvorbě. Jednou z nejzásadnějších rolí žen v jejich životě je role matky, a právě proto Prima LOVE svým divačkám přináší pořad Máma nad věcí, který bude od 17. března každou neděli v 11.30 na obrazovkách Prima LOVE a kterým provází Agáta Prachařová. Obsáhne radosti i strasti všech maminek. Mapuje vše kolem dětí od těhotenství přes porod, péči o kojence, až po začátky výchovy a nástup do školy. Reportáže obsahují nejen praktické zkušenosti matek, ale i odborné rady lékařů. „Rozhodně to nevypovídá o tom, že bych já byla nějak extra nad věcí. Spíš je to návod pro maminky, jak být nad věcí a nestresovat se, i když to občas nezvládají. Je to poradna o problémech, které se týkají těhotenství, porodu, výchovy a všeho, co s tím souvisí. Budu řešit časté dotazy matek a odpovědi budu zjišťovat zábavnou formou v několika rubrikách. Můžete se těšit i na zajímavé hosty – jak dospělé, tak ty malé,“ říká Agáta Prachařová.

Prima LOVE oslavuje narozeniny s diváky! Na 1. máje

Dalším darem nejen pro ženské divačky bude možnost oslavit 1. května narozeniny Prima LOVE i svátek lásky na akci DERMACOL LOVE DAY v pražské Grébovce. Ta se již potřetí promění v ten nejzamilovanější prostor se spoustou aktivit v duchu lásky, krásy a zábavy. I letos se akce zaměří především na ženy, které si budou moci užít den plný hýčkání za doprovodu svých drahých poloviček a těch nejmenších. Chybět nebudou známé tváře televize Prima v čele s moderátory Evou Perkausovou a Petrem Vágnerem, ani vystoupení skupiny Mandrage.

Divačky Prima LOVE se mohou i letos těšit na běžecký happening Prima Run – netypický závod pro zamilované páry i jednotlivce pod heslem „Rozdej lásku během“, ale i na další ročník charitativního AVON Pochodu, jehož je Prima LOVE od roku 2013 mediálním partnerem.

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni 5. 3. 2019; data za období 2. 4. 2018 – 28. 2. 2019

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.