Seriály a filmy

17. listopadu 2018 13:10

Ilona Blašková

Kapela No Name vyrazí na akustické turné a představí svůj nový singl

Kapela No Name vyrazí na akustické turné a představí svůj nový singl

Oblíbená slovenská kapela No Name, která se v Čechách těší velké popularitě, vyráží na turné, které bude celé unplugged! „Akustické turné je vždy chuťovka, nejde o velké halové koncerty, ale o speciálně aranžovaný program, kdy se s publikem intenzivněji komunikuje, vtipkuje, kdy je divák mnohem více vtažen do dění koncertu. My tento druh koncertování milujeme. Právě kontakt s publikem je přidaná hodnota živého hraní. Považuji to za stejně důležitou součást koncertu, jako jsou písně," říká frontman Igor Timko.

Na "Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019" zazní všechny hity jako např. "Čím to je", "Žíly", nebo "Prvá", ale také jedna novinka, která se teprve teď dostala do rádiového éteru. Písničku “Ži…a nech žít“ nahrála kapela k výročí 100. let založení Československa a Igor ji nazpíval jak slovensky, tak česky a momentálně k ní připravují videoklip. Šňůru odstartují 5. února ve Zlíně a zakončí velkým koncertem 11. dubna v pražském Foru Karlín.

„Z hudebního hlediska jde o 'precedens', protože skladba v sobě zahrnuje dva jazyky, česky je to žij, slovensky ži. Chtěli jsme poukázat na jedinečný diplomatický počin, kdy Masaryk a Štefánik přesvědčili celý svět, že onoho času bylo nutné, aby vznikl jednotný stát, Československo. Proto je píseň nazpívaná jedním zpěvákem, ale ve dvou jazycích. I tímto výrazovým prostředkem jsme chtěli poukázat na stoleté období Slováků a Čechů a upozornit na jedinečné vnímání slovenského a českého jazyka, na soužití, vztahy…" vysvětluje Igor.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.