Seriály a filmy

27. května 2014 19:24

Gabriela Gabrielová

Karel Voříšek o Kláře Doležalové: Čekal jsem na ni 9 let

Moderátoři Klára Doležalová a Karel Voříšek oslavili první společný rok ve Zprávách FTV Prima. A jako vždy byli styloví, výročí si osladili s dortem v ruce, o který se pochopitelně podělili s kolegy z redakce. Karel zavzpomínal, kdy se s Klárou poprvé setkal.

"Klára je skvělá parťačka, se kterou mě už jednou svedl osud dohromady za zprávařským stolem, sice jen na konkurzu, ale jak je vidět, ti, kteří se mají potkat, se nakonec sejdou. Počkal jsem si devět let a – jak mi napsal jeden divák – přebral jsem ji Ebenovi," směje se Karel Voříšek, který se do studia Zpráv Primy poprvé posadil po boku Kláry Doležalové 26. května 2013.

"Úplně se mi to vybavuje. Neděle 26. května 2013. Ráno jsem si zaběhal, abych ze sebe dostal nervozitu a napětí. Když jsem se zklidnil, zavolala Kamila Moučková a mile, ale rozhodně, jak jen ona to umí, mi řekla: ´Karle, já bych chtěla být při tom´. Dá se dámě odmítnout? Nedá. Takže s Kamilou Moučkovou v zádech spolu s celým skvělým týmem zpravodajství Primy a s Klárou po boku jsme odvysílali. A na co jsem myslel? Děkuju tam někam nahoru, že můžu dělat práci, kterou umím a která mě baví. A Jitce Obzinové, že mi zavolala a vzala do týmu," říká Karel.

"Je to až neuvěřitelné, jak rychle ten první rok na Primě utekl. Nejspíš je to tím, že u nás ve zpravodajství se stále něco děje. Je to živý organismus a to je na té práci velmi vzrušující. Karlovi děkuji, že je prostě takový, jaký je, a já se na něj do práce můžu těšit. A největší dík patří našim divákům, že jsou stále s námi a podporují nás. Ani nevíte, jak si toho vážíme," dodává k prvnímu výročí na Primě Klára.

Samotný Karel je za práci ve Zprávách Primy nesmírně vděčný. Především proto, že má víc času na předávání vlastních zkušeností jiným.

"Jsem svobodnější. Můžu se víc věnovat přednáškám a seminářům o rétorice, mluvení a přesvědčivém vystupování. Poznal jsem nové, skvělé lidi. Profíky nejen v práci. Jo a také jsem tam oslavil padesátku. A řeknu vám, přání v přímém přenosu s nastoupenou jednotkou zpravodajského týmu Primy, to jsem na žádné televizi nezažil. Ani jsem pak nevěděl, do které kamery vlastně mluvím.

A co Karla Voříška baví na zpravodajství Primy nejvíc? "Lidé, kteří ho připravují. A nemyslím jen ty, kteří jsou vidět na obrazovce. Říkají nám "kákáčka“, jako Karel a Klára. A my jim zase "pépéčka", tedy jako Prima parta."

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.